Pornoa naisille

Miumau

Haluaisin vinkkejä hyvistä, naisille tarkoitetuista pornosivuista. En etsi mitään pehmoilua, vaan ihan kunnon toimintaa, mutta naisen näkökulmasta toteutettua. Siinä näytetään miestä ja sitä, mitä kaikkea ihanaa mies voi tehdä naiselle ja myös aitoja naisen orgasmeja. Siinä mies käyttää aikaa naisen rintojen ja muiden herkkien paikkojen hyväilyyn ja pano on sivuroolissa.

En jaksa enää katsella miehille tehtyä pornoa, jossa nainen on pelkkä panopuu. Niissä naista hypytetään akrobaattisissa asennoissa, joista ei kukaan voisi oikeasti nauttia ja lopulta ruikataan mällit naamalle.

Suututtaa ajatellakin, kuinka suuret määrät miehiä oppii kehnot seksitaitonsa miehille tarkoitetusta pornosta, jossa ei näy juuri hitustakaan siitä, mistä NAINEN nauttii. Sitten oikea nainen elävässä elämässä joutuu aikuisia miehiä opettamaan, että kuule naiselle ei ihan pelkkä paneminen riitä.

Heikkotaitoisia miehiäkin voisi ohjata naisille tarkoitettua pornoa katsomaan, niin näkisivät, mitä seksi naisen näkökulmasta voi olla.

18

10236

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiTaidaOlla :(

      En ole itse ainakaan törmännyt kunnon pornoon naisille. Se on joko sellaista pehmopornoa tai sitten vain miehille suunnattua. En ymmärrä miksei naisille ole tehty mitään kunnon pornoa. Ei luulisi olevan vaikeaa.

      Itse olen vain yrittänyt käydä eri porno sivuja läpi ja vain yrittänyt seuloa sieltä mahdollisimman sopivia pätkiä. Yleensä varsinkin vanhempi porno sopii paremmin naisille. 2000-luvun pornossa tuntuu että ei ole muulla väliä kunhan mies vain saa tulla ja pääsee panemaan, mutta esim. jossain 80-luvun pornossa naiseen kohdistetaan enemmän huomiota ja lämmitellään myös naista eikä vain tungeta munaa suoraan pilluun tai suuhun.

    • Miumau

      Minäkin olen tietysti tyytynyt selailemaan miesten sivuilta, mutta siinä on se ongelma, että joutuu pakostakin katsomaan 90-prosenttisesti sellaista materiaalia, jota ei haluaisi katsoa.

      Minua ei kiinnosta pätkääkään katsoa kun nainen ottaa mieheltä suihin, vaikka teen sitä mielelläni omalle kumppanilleni. Mutta teen sitä hänen vuokseen eikä se tuota minulle itselleni mitään muuta nautintoa kuin se että näen hänen nauttivan.

      En myöskään todellakaan halua nähdä, kun lopuksi kalu vedetään juuri kiehtovimmalla hetkellä naisesta ulos ja lasti roiskitaan naamalle. Minun mielestäni seksin kiihottavin hetki on se, kun mies laukeaa naisen sitään.

      Mutta tosiaan, noita epämiellyttäviä kohtia on mahdoton välttyä näkemästä, jos ollenkaan haluaa katsoa pornoa, ja minähän haluan :)

      • Kamera sisäpuolella

        Eli jotakin tällaista ;-)


      • paaton
        Kamera sisäpuolella kirjoitti:

        Eli jotakin tällaista ;-)

        Oletko tosissasi ? OMG ! MIksi laitoit tämän videon tähän keskusteluun ?


    • etovaa

      Hyi helvetti miten sairasta kattoa toisten naimista vetäkää käteen urpot

    • 10+3

      Kävin ruotsalaisilla pornosivuilla katselemassa naisille tarkoitettua pornoa. Siellä trikoovaatteinen ja huputettu nainen, jolla oli reiät silmien ja suun kohdalla puuhasi toisen kanssa. Ei kiihottanut. Johtuu varmaan siitä, että olen mies.

    • uporn

      youporn on aika hyvä saitti koska siellä on tooosi monta eri kategoriaa mistä ehkä löytäisit jonkun sinulle sopivan

    • ei naisille

      Tuo naisille suunnatun pornon olemattomuus johtunee varmaan siitä että pornoala on yhä miesjohtoinen, miehet ohjaavat valtaosan leffoista ja naiset ovat pääasiassa vain näyttelijöitä, joita miehet käskevät. Sen vuoksi ei pornossa juuri näy komeita miesvartaloita (paitsi homopornossa) ja kaikki on kuvattu enemmän tai vähemmän miehen näkökulmasta ja keskimäärin miesten yleisiä fantasioita ajatellen.

      • hjvjhvjhljh

        Ei se siitä johdu, tai johtuu mutta se ei ole syy vaan oire.

        Se johtuu siitä että pornoala on maailman suurin teollisuuden ala. Tästä johtuen yksittäiset naisohjaajat kohtaavat hirvittävän laajan meren jonka pinnalle pitäisi päästä ja herättää rannalla olijoiden huomio. Se on hankalaa varsinkin kun pornoa ei saa mainostaa missään.

        Esimerkiksi Fifty Shades of Grey on ihan pelkkää paskaa. Aivan tajuttoman käsittämättömän huonoa potaskaa. Mutta silti se myy kuin häkä.

        Miksi?

        Siksi ettei pornoa mainosteta, ellei sen kirjoittaja ole jo valmiiksi kuuluisa ja ellei hän kirjoita sellaisesta yleisesti hyväksytystä "pervoilusta" mitä esimerkiksi S/M seksi on. Siksi tuo paska kirja viedään käsistä vaikka viidentoista vuoden aikana netti on tarjonnut ilmaiseksi laadukkaita novelleja kaikille naisille.

        Mutta naiset eivät vain tiedä niistä mitään.

        S/M seksi on pehmopornoa, mutta se vaikuttaa seksikkäältä koska siinä on asuja ja vähän piiskaa, ei yhdyntää, ei suuhoitoa, ei persepanoja tms.

        S/M seksi on samanlaista vihjailua kuin 50 luvun tunneliin syöksyvät junat tai avautuvat kukan terälehdet.

        Sekään ei auta yhtään että, asia minkä esimerkiksi "naisten itsetyydytys" palstalla huomaa on se että toiset naiset eivät hyväksy muiden naisten pornon katselua.

        Miehet epäilevät vielä tänäkin päivänä että netissä oleva nainen on mies, varsinkin jos nainen on seksuaalisesti avoin. Tuo perustuu kulttuurikasvatukseen, jossa pojat voivat olla poikia, mutta tyttöjen täytyy olla ehdottomasti siveitä.

        Naiset tulisivat varmasti tekemään pornoa jos se olisi kannattavaa. Mutta se ei ole koska erityisesti naiset taistelevat sitä vastaan. Ellet usko niin katsele ympärillesi esimerkiksi poliittista ilmapiiriä keskustelussa mikä koskee naista ja naisen seksuaalisuutta. Politiikassa naisjohtajat pitävät naista edelleen lapsena jota pitää ohjailla, koska nainen on niin tyhmä ja kokematon olento ettei voi itse vastata itsestään, ja varsinkaan ruumiistaan.

        Naisen pahin alistaja on toinen nainen, piste.

        Miesten mukanaolo johtuu siitä yksinkertaisesta syystä että heillä on markkinat. He saavat myydyksi tuotettaan, vaikka kaikki tietävät että se tuote on halvalla tuotettua paskaa.

        Jos tätä verrataan televisioon, miesten tuottama porno on television ruoka-ohjelmaa, eli käsivaralta kuvattua hevonpaskaa jossa ei tarvitse maksaa kuin yhdelle näyttelijälle, eli kokille.

        Naisilla on siten hankala päästä mukaan, kun tuo halpa sonta täyttää koko kentän ja sitä mainostetaan hirveillä summilla.

        Toinen syy naisten hankalaan asemaan on yleisö, eli miehet. Miehet ostaisivat kyllä laadukkaampaa pornoa, eri näkökulmalla, mutta naiset eivät uskalla ottaa riskiä ja tarjoavat samanlaista potaskaa kuin mitä miestuottajat tuovat esiin. Siksi naisten tekemä porno ei ole oikeasti naisten tekemää pornoa, vaan ainoastaan naiset ovat olleet sitä kuvaamassa ja ohjaamassa. Tästä syystä he ovat pilanneet mahdollisuutensa joka heille tuli 00 luvun alussa.

        Siitä on turha syyttää nettiä tai piratismia.


    • pehmoilua

      www i wank tv googleta

    • TämäonIhana
    • Suuseksionihanaa

      Nina Hartleyn cunnilingus opastus on oivallinen. Löytyy youpornista yms.

    • UNSIMULATED

      Kokeile googlettaa:
      UNSIMULATED SEX SCENES

    • Itäkeskuksetar

      Blacked.com on minun makuuni.

    • mietiältä

      On tuota tunnelmallisempaa sexiä vilmattu aiemminkin, nykyään vaan jokainen voi olla pornotähti ja porno-ohjaaja vain pelkän halvan kameran ja nettiliittymän takia, joten kalliimpaa produktiota ei niin herkästi kannata käydä rakentamaan. Miks tehdä käsikirjoitukset ja panostaa näyttelyyn ku kansa lataa netistä vilmiä jossa on vain sitä itseään.
      Kyllä muaki tympäsee hydraulikkaporno jossa vaa lykitään mäntää sisään ja huudetaan kuin syötävät. Missä on tunne? Ei jää mielikuvaa että he edes nauttisivat..
      Onha noita onneks ollu ennenki. Mm Emmanuelle -elokuvissa oli korostettu tunnelmaa, ja vanhoissa kunnon Playgirl -elokuvissa oli luotu esteettisiä hetkiä.

      Ja aivan oikein, naisohjaajat tekevät kauniimpia elokuvia!
      Mm Erika Lust ja Anna Span. Sangen kivoja pätkiä kattoa kumppanin kanssa.

    • nuolemua1

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      88
      1313
    2. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      37
      853
    3. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      13
      807
    4. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      40
      798
    5. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      80
      706
    6. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      90
      705
    7. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      17
      697
    8. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      688
    9. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      58
      638
    10. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      27
      637
    11. 65
      610
    12. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      86
      600
    13. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      43
      591
    14. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      56
      575
    15. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      556
    16. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      129
      537
    17. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      43
      534
    18. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      9
      515
    19. Kylän tielle remonttia?

      Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
      Hyrynsalmi
      13
      512
    20. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      495
    Aihe