Kahden hotellin välillä…Osaatko auttaa?

Mietimme Thaimaan matkaa. Olemme kahden hotellin välillä.. Tjäreborgin Orchid resort tai Finnmatkojen Centara Kata. Kumpaan kannattaisi majoittaututa, kun mukana eka - ja nelosluokkalaiset lapset?
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kata on parempi kuntoinen, orchid lähempänä rantaa. Kumpi sitten painaa enemmän.

Äänestä

Moi, molemmissa on tullut käytyä orchidissa asuttua ja kaverit olivat centarassa samalla kertaa. Orchid ihan ok, mutta ottaen ison asukasmäärän n.1600 henkilöä välillä melkoinen meteli ja ison hotellin vilske. Ainoastaan ne huoneet kivoja josta pääsee suoraan uimaan. Riippuu mitä hakee. On siellä perheelle parempiakin vaihtoehtoja "Suite" tyyppisiä huoneita joissa asumismukavuus on sitten jo omaa luokkaa. Kts.Karonallsuite tai joku sinnepäin..
Karon on varma valinta! Jos taas kaipaatte bailausta ja .. Sitten Patong muttei lasten lomalle. Hyvää lomaa. Karon us best

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tintti kirjoitti:

Mietimme Thaimaan matkaa. Olemme kahden hotellin välillä.. Tjäreborgin Orchid resort tai Finnmatkojen Centara Kata. Kumpaan kannattaisi majoittaututa, kun mukana eka - ja nelosluokkalaiset lapset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu