Huomasin, että Dubrovnikissä avataan ensi kesäksi uusittu Valamar President hotel. Hotelli on ymmärtääkseni ennen ollut 4 tähden hotelli, ja haukuttu netissä hieman kuluneeksi. Nyt siitä tehdään käsittääkseni 5 tähden hotelli.
Olisiko jollakin täällä kokemuksia tuosta hotellista aikaisemmin, sijainti yms perusjutut kuitenkin tietysti pysyvät samoina.
Onko hotellin sijainti liian syrjäinen Lapad-niemen perällä?
Hakusessa kun on lapsiperheelle sopiva hyvätasoinen hotelli, jossa olisi lastenaltaita, leikkikerho jne, Beach Resort-tyyppinen. Mutta kuitenkin niin, että pääsisi kävellen "ihmisten ilmoille", eli ei liian syrjässä kaikesta.
Dubrovnik Palace on myös ollut mietinnässä, mutta onko sekin aika syrjässä yksinään? Onko hotelli edes lapsiperheelle käytännössä hyvä?
Olisiko joku muu hotelli Kroatian rannikolla parempi? Maassa emme ole siis ennen olleet koskaan.
Uusi 5 tähden hotelli Valamar President Dubrovnikissä?
1
361
Vastaukset
- matkaaja vm-68
Hei,
Olen ollut Lapad-niemellä pari kesää sitten viikon omatoimireissulla (kaksi aikuista). Kummastakaan kysymästäsi hotellista ei kokemusta, mutta sijainniltaa ne ovat mielestäni kaukana ihmisten ilmoilta. Katso http://www.grandhotel-park.hr/ joka sijaitsee ihan rannan ja kävelykadun lähettyvillä, jossa oli lapsille jonkinlainen leikkipuistokin pomppulinnan kera. Tämän hotellin lähellä on myös isompi ruokakauppa pienehkö ostari (rahanvaihto, leipomo, vaate- ja lelukauppa/-kauppoja). Lähettyvillä on myös bussipysäkki, josta pääsee paikallisella bussilla käymään vaikka Dubrovnikin vanhassa kaupungissa.
Itse otin yksityiseltä "kämpän" , joka oli Grandhotellin vastapäätä rinteessä, kävelykadun toisella puolella.
Mukavaa suunnittelua ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237