Käyttöauto Jyväskylä

kuningas kuluttaja

En voi suositella kyseistä puljua omien kokemusteni jälkeen kenellekään.

Huolto kieroilee minkä kerkiää, ei tee mitään väitetyistä töistä ja vielä pompottelee asiakasta kuin saisi siitä jotain mielihyvää.

Tänä vuonna 3000 ecun verran autoa siellä 'huollattanut' ja nyt kärry on huonommassa kunnossa kuin koskaan...viimeksi "huolto" jopa hajotti autoani, eikä korjannut tekemiään vahinkoja.

Sitä edellisellä kerralla auton takakontti oli litimärkä kun sain auton huollosta. Kuivattelin
sitä koko kesän. Jne jne...aina jotain töpeksintää. Eivätkö koskaan myönnä edes mitään.

Olen tähän saakka käyttänyt kun on merkkiliike ja luulin autoni saavan siellä arvoistaan kohtelua - olin väärässä ja vaihdan huoltamoa jatkossa. Suosittelen muillekin.

10

5010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mistä näitä sikiää??

      Olihan hyvin perusteltu ja todistettavasti varmaa ja todellista vuodatusta.

      • kuningas kuluttaja

        Taidat olla kyseisen puljun omistaja/asentaja? Vai miksi noin kommentoit? Kaikki kertomani on totta ja tapahtui minulle itselleni - ei sinulle.


      • hanki elämääää
        kuningas kuluttaja kirjoitti:

        Taidat olla kyseisen puljun omistaja/asentaja? Vai miksi noin kommentoit? Kaikki kertomani on totta ja tapahtui minulle itselleni - ei sinulle.

        tarinoilla pitäsi olla jokin selvä johdanto ja asia, eikä vain typeriä heittoja et "korjattu on ja mksettu paljon ei kuntoon kallista rikki jne..."


    • Trophy22

      Sama juttu ja samat oli uskomukset, kun vein autoa korjattavaksi, että nyt tulee kustannustehokkaasti kuntoon, kun on kerran merkkikorjaamo eikä mikään arvauskeskus. Kaikkea muuta.

      Ja en yhtään ihmettele, että miksi paikassa on eri huoltoneuvoja tiskillä joka aamu. Sillä saadaan varmistettua se, että ei ole asiakasta vastassa sama naama autoa vietäessä ja noudettaessa, koska muutoin saattaisi asiakkailta tulla ilkeitä "avautumisia" =)

      Kyse oli simppelin vian korjaamisesta, jonka huoltoneuvoja kyllä arvasi autoa vietäessä oikein, mutta asentaja sitten tunnistikin vian joksikin aivan toiseksi ja tehtiin iso remppa sen korjaamiseksi. No todellinen vika ei tietenkään korjaantunut väärien osien vaihdolla =)

      Vältä(n) jatkossa tätä paikkaa!

    • mersuyittja

      Minä olen saanut hyvää palvelua huollosta, jossa olen asioinut.
      Aina on toimittu sovitusti ja asintuntemuksella.

    • toistekin

      Jyväskylän Käyttöauto on ensimmäinen autoliike, jossa asiakas otetaan tosissaan ja saa kunnon palvelua. Ja olen kyllä asioinut monessa eri liikkeessä. Sekä automyynnin puolella ja huollon puolella. Ja EN OLE henkilökuntaa enkä lähellekään sukua kellekään.

    • Yöllinen

      Ei ole mulla mitään valittamista ihan hyvin ovat minua palvelleet

    • Anonyymi

      Nyt..21 sama meininki..pompotetaan paikasta a..b.ei soiteta jos luvattu..ei vastata puheluihin.ei mitään infoa irtoa korjauksen aikataulusta.toimarille terveisiä koulutuksen paikka..pilaa koko lafkan luotettavuuden😡😡

      • Anonyymi

        Käyttöauto on huollon suhteen tosi surkea. Vien jotkossa autoni joko Kuopioon tai Tre.


    • Anonyymi

      Kyllä miettisin toisenkin kerran ostasinko tuosta puljusta autoa En ostas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      140
      6653
    2. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      5729
    3. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      123
      4891
    4. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      4480
    5. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      52
      3892
    6. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      62
      3061
    7. Itkin oikeasti aamulla taas

      Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.
      Ikävä
      52
      2956
    8. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      24
      2402
    9. Where are you

      Now 🫂☕️🩷
      Ikävä
      42
      2270
    10. Naiselle hyvää viikkoa

      olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢
      Ikävä
      15
      2197
    Aihe