onko menkkani normaalit??

olen nyt 14 w. ja kuukautiseni alkoi viime kesäloman alussa.
Ja ongelmana on, että minulla ei ole lainkaan kipuja... kuukautiset ovat jo säännölliset ja olen pitänyt "menkkapäiväkirjaa" ja olen huomannut ettei mulla oo ollu kertaakaan kramppeja... Onko tuo normaalia?!?
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksi tytöt kuvittelee, että kipu on se normaali tilanne? Kipu kertoo siitä, että jotain on vialla.

Äänestä

No kun kaikilla kavereillani on aina hirveät kivut, mutta minulla ei...

Äänestä

Enpä oo monia kuullu joilla ei oli kuukautiskipuja. Mutta eiköhän se oo ihan yksilöllistä ja oo kuule onnellinen ettei semmosia oo! Ei oo kivoja..

Äänestä

Onnea vaan kun et tarvitse kärsiä kivusta! Ehkä ne kivut tulee sitten joskus jos tulee.

Äänestä

Lucky bastard! Mulla on sen verran pahat kivut että en yleensä 1-2 ekana päivänä pysty mennä kouluun. Buranassaki saa olla vähintää 600 vahvuutta et auttaa mitenkää..

Noi on nii henk.koht asioit et ei voi määritellä mikä on normaalii. Sinuna oisin toosi tyytyväinen jos on kivuttomat kuukautiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menkoistakyselen kirjoitti:

olen nyt 14 w. ja kuukautiseni alkoi viime kesäloman alussa.
Ja ongelmana on, että minulla ei ole lainkaan kipuja... kuukautiset ovat jo säännölliset ja olen pitänyt "menkkapäiväkirjaa" ja olen huomannut ettei mulla oo ollu kertaakaan kramppeja... Onko tuo normaalia?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu