Terve! Huomasin että minulla on vasemman solisluun päällä pieni herneen kokoinen patti jota pystyy liikuttelemaan sormin. Ei ole millään tavalla kipeä enkä tiedä onko se kuinka kauan ollut siinä. Huoleni heräsi kuitenkin kun leikin googlelääkäriä. Onko teillä ideaa mikä tämä voisi olla. Liikun säännöllisesti ja hikoilen melko raskaasti en tiedä vaikuttaako tämä asiaan.
Patti solisluussa.
Pattismurffi13
35637
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei.rohkenen epäillä,että kyseessä on ihan HYVÄNLAATUINEN pahkura.Saattaa olla imurauhanen.Älä koskettele jatkossa sitä "patturaa",niin se häviää.tsemppiä sulle.imurauhasethan turpoo jos on flunssaa tms.
Kiitos vastauksestasi!
Kävin yksityisellä lääkärillä joka totesi että imusolmuke tuntuu aivan normaalilta ja liikkuu vain paljon. Nyt kuitenkin olen huomannut että vasen solisluuni on reilusti kookkaampi kuin oikea. Mikä ihme tässä nyt voi oikein olla, kävin päivystyksessä mutta sanoivat sieltä vain että odottele viikko ja katso häviääkö turvotus, että luultavasti rasitusperäistä.
Todennäköisesti hyvälaatuinen aterooma, itsellä oli tuollainen
ja poistettiin