Mitenkä jos..

mielenkiintoista3

Lapsi on syntynyt avioliitossa ja vanhemmat eroaa..syntyy kädenvääntöä ihan sukua myöten ja joku keksii alkaa epäillä ettei lapsen isä olekaan se entinen puoliso niin miten jos äiti alkaa hakea yksinhuoltoa ilmoittamalla että no niinhän se onkin, exä ei ole lapsemme isä ja Isä todennäköisesti haluaa pitää puoliaan ja alkaa vaatia isyystestiä niin kuka sen maksaa? Ihan sekopäistä...

4

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totuussss2

      Suomessa yh-äitejä kohta 100 %! KAIKKI ISÄT ON MUNATTOMIA VÄTYKSIÄ!

      ETTE OSAA HOITAA LASTA, PITÄÄ RYYPÄTÄ JA OLLA KAVEREITTEN KANSSA!

      KOTITÖISSÄ EI AUTETA!

      EN IHMETTELE, ETTÄ ISILLÄ EI OLE TAPAAMISOIKEUTTA LAPSIIN JA PIDÄN MYÖS TULEVAISUUDESSA KIINNI SIITÄ OMALLA KOHDALLANI.

    • Birgitta..

      No äiti nyt ei voi yksipuolisella ilmoituksella hakea yksinhuoltajuutta. Ja isä toivottavasti ei tähän suostu. Ilman isän lupaa se on mahdotonta.

      Ja eiköhän se isyystesti sitten mene puoliksi? Onhan se sinunkin etujen mukaista että totuus lorttoilustasi tulee ilmi ja saat kostosi. Tosin sittenhän erotessa et saa elatusmaksujakaan.. ;)

    • mAAMA22

      ÄITI VOI AINA HAKEA YKSINHUOLTAJUUTTA ÄITIYDYN PERUSTEELLA!

      KERTOKAA FAKTAT MIEHESTÄ, KYLLÄ TEITÄ USKOTAAN!

    • mielenkiintoista3

      No ainahan äiti voi hakea yksinhuoltajuutta mutta ei se nyt ole ihan niin yksinkertaista että se myönnetään. Kyllä se taidetaan käräjillä setviä ja tarkkaan jos isä ei allekirjoita nimeä paperiin, jolla luopuu huoltajuudesta. Naiset on bimboja se on totta mutta niin on näitä bimboja sukujakin jotka kokee tarvetta alkaa puuttumaan jälkeläisten eroihin ja siitä syntyy rumaa jälkeä. Voi kun aikuiset ihmiset antaisi jälkeläisten ihan itse hoitaa avioeronsa eikä alkaisi omalla typerällä käytöksellä hämmentää jo valmiiksi tulista soppaa enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1488
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      22
      1292
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      121
      1175
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe