Seuraa retkelle/vaellukseen

Laitoin tämän eka ihan tuonne vaellus-osioon, ennen kuin tajusin, että seuran haulle on ihan tämä oma palsta.

Juu, tiedän ettei tänne Suomikaksneljään kannata laittaa mitään aloituksia, mutta nyt alkaa käymään ideat vähän vähiin. Toivotaan, että edes joku järkevä lukisi tämän ja uskaltaisi vastata asiallisesti.

Tahtoisin siis lähteä ensi kesänä liftaten ja kävellen kiertämään Suomea, ilman mitään sen tarkempaa suunnitelmaa. Eli rennolla hippimeiningillä, kaupungista kaupunkiin, välillä luonnostakin nauttien.

Voit olla mies tai nainen. Ikäraja on niinkin alhainen, kuin 23. Ja tuosta ikärajasta en tingi. Itse olen 19.

Millainen olen luonteeltani? Olen superrohkea, itsenäinen, nokkela ja kekseliäs. En harrasta mitään urheilulajia tai katso urheilua telkasta. Mutta mitäpä väliä sillä on. Olen sen sijaan kiinnostunut taiteesta, ja viime kesän liftausreissulla elätin itseäni mm. laulamalla, piirtämällä karikatyyrejä ja keräämällä tölkkejä ojista, haha. Huumorintajullani ja sietokyvylläni ei ole rajoja silloin, kun ollaan vaeltamassa. Jos nilkkani nyrjähtäisi tai menettäisin kaikki rahani, heittäisin todennäköisesti vitsiä siitäkin. Vaikka en ole urheilullinen, olen todella sitkeä ja tarmokas, enkä valita 50km/päivä:n kävelyvauhdista.

Laita mulle viestiä profiiliini, jos kiinnostaa. Ja tosiaan: Haen vain ja ainoastaan matkaseuraa ja ystävyyttä. Seksiä ei tipu.

9

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi yhen kerran

      Tyhmäkin olet, koska et edes tajunnut oikeaa osastoa viestilllesi. Tuoko on mielestäsi eräretkeilyä, mitä ? Liftata ja jakaa lämpsää kyyden antajille.
      Näkee myös tekstistäsi kuinka itseäsi kuvaillssa, elät ihan omaa totuutta, ja se on kaukana yleisestä.

    • Hahah : D No kyllä elän ihan omaa totuuttani, ja teen sen ilomielin. Eikös jokaiselle ole se oma totuus?

      Ps. ymmärrän kyllä, että viestisi on provo : )

    • 26cm

      Saisit kyllä seuraa mutta sinun pitäisi antaa pillua.

    • lämpsää

      No eikös ne liftarit sillä aina matkansa maksa ? Joten kai tuo on itsestään selvä asia.

    • Make100lasissa

      Ei tartte liftata, mulla on auto ja voidaan tehdä sellanen roadtrip vähä niinku elokuvassa Elokuu..

    • 123456

      Jatka sinä vain r......mista ja hakeudu hoitoon.

    • Sanna90

      Voisin kyllä lähteäkin, mutta olisit voinut jättää tuon viimeisen sanan pois viestistäsi - jos on pihtaaja, ei sitä tarvitse kaikille ilmoittaa!

    • veepääakka

      Siis ala- vai yläikäraja 23? Mitä väliä sillä seuran iällä on. Ja vaikutat niin leuhkalta ettei kiinnosta. Ja jos ilman hyvää kuntoa väität vetäväs rinkka selässä 50km/päivä niin nauran itseni puhki.

    • E.V.V.K.

      Tyypillinen provoileva pummi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4304
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      292
      4178
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      166
      3696
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      93
      3583
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      99
      3180
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2497
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      37
      1900
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1793
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1783
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      38
      1713
    Aihe