Säästetään,,,,,

Itäkadun myllyn talousarvio oli liki 345.000 euroo. Onks tietoo kuinka paljon budjetista menee mamuille? Uskomatonta meininkiä.
10141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Et oo tosissas? Se toimii talkoovoimin ja hyväntekeväisyys periaatteella.

Äänestä
  • Paitsi että toiminta-avustukset ovat megaluokkaa.

    Äänestä

ja kotkahan otti avosylin vastaa 15 uutta afrikan kullan nuppua eläteiksi mitä toi nyt muutama sataatuhatta euroo sinne tänne heh.niin ja velka rahalla tietysti.

Äänestä

Onneksi hamina ole lähtenyt tohon pakolaisten hyysäämiseen mukaan mikä on ihan hullujen hommaa ja rahaa palaa..ja musta mies nauraa...

Äänestä

Loppuun kaluttu aihe.
Ainoastaan kotkalaisilla on uskomatonta meininkiä.

Äänestä
  • Jos Kotkalaisten vanhusten ja lasten täytyy säästää että saadaan mamuille kerhoja niin voin sanoa että ei käy. Kouluja lopetetaan muutaman tonnin vuoksi ja nää veltot afrikkalaisjengit vetelehtii Pasaatissa. Jos sulle käy niin ota kotiisi niitä ja syötä ja juota.

    Äänestä

  • hölmöläisi on kirjoitti:

    Jos Kotkalaisten vanhusten ja lasten täytyy säästää että saadaan mamuille kerhoja niin voin sanoa että ei käy. Kouluja lopetetaan muutaman tonnin vuoksi ja nää veltot afrikkalaisjengit vetelehtii Pasaatissa. Jos sulle käy niin ota kotiisi niitä ja syötä ja juota.

    Idioottimaista toi maahanmuuttajista valittaminen. Muistaakseni valtion budjetista meni 50 miljoonaa maahanmuuttajille ja 1600 miljoonaa valtion oblikaatioiden korkoihin. Joku sijoittajakultapossu lainaa pääomaa valtiolle ja tekee sillä miljoonia. Pääoma ei tuota yhtään mitään, vaan arvoa syntyy ainoastaan työstä. Sinne vanhuksien ja lapsien rahat menee. Nää maahanmuuttajat sentää ansaitsee hyvän elintason.

    Äänestä

Mitä ihmeen teet Kotkalaisten foorumilla ? Taidat olla myllyn mamuja.

Äänestä
  • Taidat olla mamu kun et osaa kirjoittaa.

    Äänestä

  • muura kirjoitti:

    Taidat olla mamu kun et osaa kirjoittaa.

    Sinulla taitaa olla musta kulli perscereijässä hmm uga puk huh.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaurapuuron syöjä kirjoitti:

Itäkadun myllyn talousarvio oli liki 345.000 euroo. Onks tietoo kuinka paljon budjetista menee mamuille? Uskomatonta meininkiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu