Lehtosen liikenteen maksukortti

Miten käy nykyisin käytössä oleville ladattaville avaimenperille kun Lehtosen liikenne lopettaa?
Toimiiko muissa autoissa ja tulevassa linjaa ajavassa?
Mihin kyseisen avaimenperän voi viedä ja ehkä jopa saada rahansa takaisin siitä?
6239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Palautus ja rahojen takaisin saanti ainoastaan lehtosen autoista ja toimistolta teollisuuskadulta, tuskimpa enää toimii lehtosen jälkeen tuo lippujärjestelmä, sehän taitaa olla paikallinen erikoisuus. mitä lie kaupunki järjestääkään, ainakin kaikki reitit menevät täydellisesti uusiksi.

Äänestä

Olen kuullut että koko lippu systeemi tulee uusiksi ja kaupunkikortti ( joka on s.tanan kallis) katoaa ja tilalle tulee joku seutukortin tapainen varmaankin suhteessa taas yhtä kallis ja kalliimpikin systeemi.Sitten loppuu bussilla ajot tyystin.

Parempi alkaa korjailemaan polkupyöriä jo varmuuden varalle...

Aika ovelasti mainosti tuokin tietty bussiyhtiö itseään.en ole mainosta nähnyt mutta kuulin.Kanoiksiko ne matkustajia kutsuivat?

eivätkä taida ulkopaikkakuntalaiset ottaa listoilleen nykyisiä bussikuskeja joissa on muutama todella hyvä kuski.

Äänestä
  • Kuulit väärin tai lähteesi ei ole ymmärtänyt mitä luki. Kanahäkillä viitattiin bussin olemukseen ei matkustajiin. Möttö kritisoi, ihan aiheestakin, sitä, että tarjouskilpailussa ei huomioitu mitään muuta kuin halvinta hintaa. Bussi saa siis olla minkälainen savuttava "kanahäkki" tahansa kunhan se saa vain siirrettyä ihmiset paikasta a paikkaan b. Kaupungilla ei ollut ilmeisesti minkäänlaisia imago tavoitteita tämän kilpailutuksen suhteen?

    Äänestä

Saamani tiedon mukaan kaikki Lehtosen liikenteen vihkot , avaimenperät / kortit sekä vapaaliput toimivat kesäkuun loppuun. sen jälkeen ne ovat arvottomia. Pantilliset kortit / avaimenperät voi palauttaa autoon , josta saa rahan takaisin.
Paperi vihkoja ei voi hyvittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avaimenperä kirjoitti:

Miten käy nykyisin käytössä oleville ladattaville avaimenperille kun Lehtosen liikenne lopettaa?
Toimiiko muissa autoissa ja tulevassa linjaa ajavassa?
Mihin kyseisen avaimenperän voi viedä ja ehkä jopa saada rahansa takaisin siitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu