Poljettu lyttyyn. Hakattu. Muka kauniiksi sanovat. mitä tekee ihminen ulkonäöllään, tuhkaa vain. Katson vain ihmisen sisimpään, sen läksyn olen oppinut. En ole päässyt koskaan helpolla. Aina olen ylös noussut. Nyt en ole varma,,
Minut on
En jaksa enään
4197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ulkonäkö herättää kiinnostuksen nähdä sinne sisimpään. ->Ellei tule torjutuksi.
Vittumaisinta on, että sinut nähdään vain ulkonäkösi takia, ( joka ainakaan minulla ei todellakaan ole milään tasolla mitattuna yhtään mitään)
Ja ympäristö kateuksissaan vittuilee vihjaillen sinulle, että ratsastat ulkonäölläsi! Just joo!Ei voi olla mitään niin järkyttävää, kuin yrittää tutustua ihmisiin ihan oikeasti vain tutustumismielessä, mutta saat osaksesi vain flirttiä ja likaisia katseita. Että kateutta ja verbaalista hyökkäystä ihmisyyttä kohtaan! Ihan oikeasti! Ja satunnaisesti ihailua!!
Ja toisaalta, jos ei huolehdi itsestään vaan matelee jossakin mielenterveyden menettämisen ja masennuksen välimaastossa, eikä siitä syystä jaksa panostaa edes ulkoiseen siisteyteen ( eli ei meikkaa tai värjää tukkaa säännöllisesti)kuulet, kuinka tärkeää on ottaa muut huomioon huolehtimalla itsestäsi!
Näin ollen olenkin diagnosoinut itselleni rajatilapersoonallisuushäiriön, mutta todellisuudessa kokemani on todellinen, sillä olen saanut luotettavalta taholta kuulla, että minun pitäisi enemmän kiinnittää huomiota omaan ulkonäkööni. Tukka ei saa kasvaa yli kuutta viikkoa, vaan se pitää leikata säännöllisesti!
Ihan totta. Niin hänkin antoi ymmärtää. Minulla oli jatkuvasti väärän mallinen tukka. Joko se oli liian lyhyt, liian tylsä, liian sitä tai liian tätä. Palaute oli nonverbaalista halveksuntaa, mutta huomioitiin kuitenkin. Voi perkele!
Ihmisten asenne on joskus jotakin.
Onko asenne tulos ympäristön vaikutuksesta vai sisäsyntyistä? Onko asenne ylipäätään määritelmä?
Tsemppiä sinulle nainen. Kyllä sä löydät vielä sen oikean. Ihmisen joka pitää sinua kauniina niin sisältä kuin ulkoa. :)
Välillä se on raskasta ja sitä varten ovat ystävät tukenasi.
Nyt lepäämään ja huomenna maailma näyttää vähän kirkkaammalta.