Suohonhan ne Suomen upottaa ennen lähtöönsä....

Tullut kyllä sellainen tunne , Höyryävät KATAINEN JA URPILAINEN siihen-
malliin, että Brysseliin varmaan kipuavat
1386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Huomasitteko keskusta,kun oli päänä rahaa oli ja nyt velan puolella ja rajusti..

Kuinka se Kokoomus rellestää Himasellekin oli kaveri rahaa annettava-
olisi nyt niin fiksu että maksaisi edes omasta pussista Jyrki näytä kykysi.

Jotenkin järkeni ei ymmärrä Kokoomuksen hoito tyyliä,,heittelevät Valtion rahoja.

Äänestä

Keskusta nyt Kataisen paikalle,jos vielä saatais parannus -siellä tuntuu rahaa olevan "Mistäköhän" Kenenkäs ohjelmointi se vahusten likakaivo juttu ?

Äänestä
  • niin Lipponen(:D) kuin myös vihreiden Pekka Haavisto, joka taas ensi töikseen lähes 3 000 000 € tuonne myrskyalueellekin lähettää, päätös tehtiin viime yönä.

    Pitäisi ensi tilassa säätää laki, että yöllä ei päätöksiä tehdä!

    Haavistolla kun ne poikarakkaatkin löytyvät aina jostain tropiikista. Joten sympatiansa ovat aina siellä.

    Miksi sitten Suomen, kylmän talven maan johtoon pyrkiikään?
    Nyt pääsi ministeriksi.

    Äänestä

Mitään sanomaton ketjuturhine jorinolineen!

Äänestä
  • Haavisto kiittää pyllistyksestäsi kuola valuen...

    Äänestä

Vielä sitä sinäkin ymmärrät,jos tällähetkellä pollasi ei ymmärrä...

Kasvat vähän henkisesti niin kuopat ja tasaset ymmärrät.
VIHREÄT OVAT TURHAN KALLITA MINISTEREITÄ-TALOUDELLINEN AJATTELUkyky
puuttuu,Hautala sotki telakka teollisuuden...

Äänestä

Ministerit ovat aina kansan hampaissa, ja nekin ketkä luotsaa taloutta korkeilta palleilta, se on aina ollut sama asia.
Kun on päätösvaltaa on se sitten vaikka mikä puolue on määräaikaan mennessä tehtävä päätökset, yhdessä puntaroidaan ja kun päätöksen tuo julki vain yksi ihminen on helppo saada se hampaisiin.
Politiikassa kun ei kukaan päätä aivan yksin.

Äänestä
  • Eukkoin sanoo, nysse ukko lopullisesti on sekoamassa kun ikivanhoilla päivillään nyt hurahti juusto-snaksuihin. Juomaksi sille kelpaa vaan Amiraali merkkinen olut. Jätskiäkin se olkanu syömään kun ennen ei sitä hyväksyny edes jälkiruuuaksi.
    Eukko jatkaa marmatustaan puhelimeen... siit meiän ukko tulloo ihan huonovointiseks makeiden tai höttöjen syömisestä...sitä et voi uskoo - se napsii sellasta keltasta maustesuolaa siihen huonoon oloonsa.
    Ihan varma alsheimeri se on kuuluu hekottavan puhelimeen. Saattavat tunninkin päkättää puhelimeen.

    Äänestä

n, kun voi pälpättää surunsa palasiksi puhelimessa, jaksava kuuntelija on ilo.

Äänestä

Suomi on itse ollut riistettynä siirtomaana, ja silti täällä luullaan, että on varaa koko maailmaa auttaa.

Bwana B kirjoittaa totuuden:

"Ihan itse omaa kurjuuttaan ylläpitävät. Afrikkaan on sata vuotta kannettu rahaa ja kaivettu kaivoja. Tuloksena lisää aseita ja kansanmurhia. Kaivotkin rappeutuvat kun ei valkoinen mies ole ylläpitämässä ja kunnostamassa niitä. Ei musta mies viitsi. Paitsi tappaa toisiaan. Itse ovat elämäntapansa valinneet. Ja näkeehän tämän tästä tänne haalitusta ihmisjätteestäkin: hyvin harva viitsii töitä tehdä. Taikaseinästä rahaa saa ja sitä riittää lähetettäväksi kotiin Afrikkaankin asehankintoihin."

Äänestä

Vettä sataa,joten nyt suokin tulee laajemmin 10cm vesi on noussut...Näinköhän
eivät kerkiä kuivin jaöon sinne Brysseliin,kun taitaa vedenpaisumus-Suomen
yllättää. Eipähän janoon kuolla,saadaan varmaan talvivaaran vesiä juoda,niin
kansa vähenisi huomaamatta,kun nikkeliä niellää. Hyvä Herrat keinot keksitty...

Äänestä
  • nyt ei vain talven, vaan kakkien vuodenaikojen vaara suomalaisille vesistöille ja valtionkin budjetille.

    Äänestä

Hyvinhän ennustit--konkkaanhan Talvivaara menee,jospa joku miljonääri
pelstaa.. Onhan niitä Hjalliksia pelastamaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_83802 kirjoitti:

Tullut kyllä sellainen tunne , Höyryävät KATAINEN JA URPILAINEN siihen-
malliin, että Brysseliin varmaan kipuavat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu