Moikka!
omistan muutaman ranskiksen ja aina uteliaisuudestani pistän googlen haluun ranskiksen..
jotenkin viimeisein vuoden aikana esiin on tullut että ranskiksia myydään lahdessa. Pennut on rekkaamattomia ja niitä on useita ilmoituksia eripaikoissa (keltainenpörssi,koiratori, jne) myydän nimi on eri ja puhelinnumero on prepaid tyylinen mutta ns. myynti teksti hyvin samanlaista: myydään rekisteröimätön, sisäsiisti, luovutetaan heti.. ) teksti kyllä minusta ainakin suomalaisen kirjoittamaan. onko kellään muulla pistänyt silmään?
ranskisten pentutehtailua lahdessa.
ranskis4
2
190
Vastaukset
- olen huomannut
Millä perusteella kyseessä on tehtailu?
- Joo ja
pennut on aina 2kk 3vko ikäisiä. Kun rekkaamattomista kyse, niin ostajalla ei mitään mahdollisuutta selvittää pentujen oikeaa ikää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266673MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575763Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854467NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944376Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1504193Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841486- 3841400
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291308- 811297
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084