Minkälaisia oireita teillä on

crohnin taudissa? Oottelen tässä kalproarvoja. Ripulia ollut jo pari kuukautta. Seuraavana varmaan sit tähystys.
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ripulia, veriripulia, crp ei oo niin hirveesti noussu eli pahimmillaan ollu joku 50, lievää anemiaa.

Äänestä
  • Laihtuminen, uupumus, väsymys, kalpeus, vatsa krampit, jatkuva kipu tietyissä kohdissa, useasti ulostaminen esim. 4-10 krt pv, ärtyneisyys, ruokahaluttomuus, kuumeilu, pahoinvointi, jopa itku herkkyys, ja viimeisenä oksentelu. Nämä minulla.

    Äänestä

minulla ei crohn vaan cu, mutta samat oireethan siinä. pahimmillaan hb vain 79 jolloin aivan poikki ja vielä mahtava univelka siihen lisäksi kun yölläkin 3-4 ketaa tunnissa vessaan, välillä ei sänkyyn ehtinyt kun jo takaisin vessaan., nopea laihtuminen,kalpro yli 600, mutta kaikki pois yli 10v.Osaavan lääkärin ansiosta.oikeilla lääkkeillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sonyah kirjoitti:

crohnin taudissa? Oottelen tässä kalproarvoja. Ripulia ollut jo pari kuukautta. Seuraavana varmaan sit tähystys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu