L..n

jonnekin on pakko huutaa: Vieläkin täytät maailmani ja ikävöin, joka päivä.
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Semmosia ne kummitukset on.
Vaikka joku väittää ettei niitä muka ole.
Sulla on ihan oma kamala kummitus.

Äänestä

onko liian pitkä aika jotta asialle voisi tehdä jotain ... karkoittaa kummitus

Äänestä

On liian pitkä aika.
Suvussaan on muitakin kummituksia, ei heitäkään ole saatu häädettyä. :((
Meinaan jo edesmenneitä ja jo hautuumualla olevia.
Kolistelevat vanhan talon nurkissa, ovat onneksi hyväntahtoisia.
Niinkuin myös kysymyksesi kummitus.
Kummituksista on myös hyötyä, en vain ole vielä keksinyt mitä : (

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haamu menneisyydestä kirjoitti:

jonnekin on pakko huutaa: Vieläkin täytät maailmani ja ikävöin, joka päivä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu