Kanavoinneissa yms. hypoteettisten ulkoavaruuden oliden viesteissä esiintyy usein varoituksia ihmiskunnalle.
Varoitukset ovat tietämäni mukaan olleet sitä luokkaa, että ihmiskunta on ollut jo hyvin tietoinen kyseisistä varoituksien aiheista varoitushetkellä.
Olettaen, että hypoteettiset ulkoavaruuden oliot edustavat meihin verrattuna ylivoimaista älyä ja sivistystä, luulisi, että he kykenisivät varoittamaan meitä asioista, joista meillä vielä ei ole hajuakaan.
Miksi he eivät sitten tee niin, jääkin mysteeriksi.
Varoitukset ovat tietämäni mukaan olleet sitä luokkaa, että ihmiskunta on ollut jo hyvin tietoinen kyseisistä varoituksien aiheista varoitushetkellä.
Olettaen, että hypoteettiset ulkoavaruuden oliot edustavat meihin verrattuna ylivoimaista älyä ja sivistystä, luulisi, että he kykenisivät varoittamaan meitä asioista, joista meillä vielä ei ole hajuakaan.
Miksi he eivät sitten tee niin, jääkin mysteeriksi.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Totta jauhat bro. Tuskin kukaan ihmisiä varoittaisi edes, mehän tunnetusti varotuksista viis veisataan vaikka ne tiedettäisiinkin.
Juuri näin. Ja mitä ihmeen Jeesuksia ne ufo-miehet muka ovat , että haluaisivat pelastaa meidät? Tämä on kyllä todella perverssi pelastususkonto.
Tulee mieleen taas nuo ristiretket ja Islam ja monet muut uskonnot joiden "hyvyyden" ja "sanan" varjolla on ryöstetty, raiskattu, alistettu ja surmattu kokonaisia kansakuntia.
Vaikea sanoa mikä olisi se oikea tapa mennä hieromaan tuttavuutta reilusti heikommalla kehitystasolla olevan sivilisaation kanssa. Minä ehkä esittelisin heille ensin "peukalon irrotus"- trikin ja pari kainalopierua siihen perään tunnelman keventämiseksi.
Siinä tulee se kysymys että mikä oikeus kenelläkään on puuttua jonkun sivilisaation luonnolliseen kehitykseen ja kiertokulkuun? Siinä asettuu väistämättä Jumalan asemaan halusi tai ei.
Kuten täälläkin on ollut juttua niin maapallolla elelee toista sataa heimoa jotka ei ole missään tekemisissä "Länsimaisen sivistyksen" kanssa ja he ovat suojeltuja ihan niiden länsimaisten ihmisten toimesta.
Jos ihmiset osaa jo suojella koskemattomia, turmeltumattomia kulttuureita niin eiköhän ihmiskuntaa kehittyneempi popula osaa suojalla vielä paremmin?
>>Jos ihmiset osaa jo suojella koskemattomia, turmeltumattomia kulttuureita niin eiköhän ihmiskuntaa kehittyneempi popula osaa suojalla vielä paremmin?
Sinulla ei näytä olevan juuri mitään muuta elämässäsi kuin S24:n keskustelupalstat.
615 sivua keskusteluja tyhjänpäiväisillä huuhaa palstoilla.
http://www.suomi24.fi/yhteisö/kekek-kekek?page=615#page=615
Lähes 100% kommenteistasi näyttää olevan negatiivisia tai erittäin negatiivisia sekä vinoilevia. Säälin sinua, hanki apua ja pian.
Olen erikoistunut huuhaan vastustamiseen.
Siinäpä se on miehellä "virka", saat varmaan tosi paljon tältä harrastukseltasi.
Jos kadulla tulee vastaan huuhaa-henkilön näköinen, alan heti häntä vastustaa.
"Sinulla ei näytä olevan juuri mitään muuta elämässäsi kuin S24:n keskustelupalstat."
Kyllä se nyt näyttää ihan samalta sinunkin kohdallasi. Hankipas muutakin elämää;)
Työstähän se käy dissaaminenkin. :)
Ihmisten olisi hyvä luopua ruusunpunakuvitelmistaan. Ei tule mitään Jeesuksia tai avaruusolentoja taivaalta ketään pelastamaan. Ihmisten on selvitettävä itse aiheuttamansa sotkut. Lusikka kauniiseen käteen.
Totuus vapauttaa.
Enimmäinen tunnettu "viestien saaja" avaruusolennoilta oli tunnettu ufohuijari George Adamski.
Hän aikoinaan kertoi niin,että hänen avaruusystävänsä nostaisivat Adamskin ihmiskunnan uudeksi mestariksi mikäli ihmiskuntaa uhkaisi tuhota toisensa ydinasesodin.
Jo vuodesta 1945 lähtien tiedemiehet ja tutkijat alkoivat varoittelemaan yinasesotien jälkivaikutuksista yms.Ajanmittaan se johti siihen,että saatiin aikaan ydisulkusopimus sekä ydinaseiden koekieltospimus.
Tämä ydinaseiden koekieltosopimus kieltää maan alla,maan pinnalla ja ilmakehässä suoritettavat ydinkokeet.
Pohjois-Korea,Pakistan ja Intia eivät noita sopimuksia ole allekirjoittaneet.
Vuoden 1970-paikkeilla tutkijat,tiedemiehet ja ero alojen asiantuntijat alkoivat huolestua ilmaston,vesistöjen sekä myös ympäristön ja luonnon puolesta.
Siitä se homma,joka edelleenkin jatkuu,sai alkunsa eli siis ympäristön ja luonnosuojelu,vesistöjen ja merien suojelu,päästöjen vähennykset yms.asiaan liittyvä.
Vasta joskus 1980-luvulla ns.kontaktihenkilöt ja kanavakeijot alkoivat,kukin tavallaan,saamaan näitä asioita koskevia viestejä ja varoituksia avaruusystäviltään.
Näissä viesteissä avaruusystävämme olivat "yleisesti huolissaan maan tilasta".
Heh..,on helppoa olla viisas silloin,kun täysin maalliset tahot olivat näitä asioita tuoneet esille jo vuodesta 1945 lähtien.
Eli siis kontaktikallet ja kanavakeijot vain kopsasivat viesteihinsä yms.näitä asioita ja kun lähteeksi mainittin joku avaruusystävä,niin herkkäuskoiset ja asioista tietämättömät uskoivat kaiken.
Jopa eräät "ufotutkijatkin" uskoivat nähin koo...,ei kun siis kosmisiin viesteihin.
Ja kyllä asia ona satasella niin,ettei mitään jeesuksia tai avaruusolentoja koskaan tule meitä pelastamaan.
Eli ihmisten ja ihmiskunnan on itse selvitettävä omat asiansa ja sotkunssa.
Kokeile kirjoittaa sama juttu puhtaaksi selvinpäin. Humalainen kieltäjä on sellainen olento josta ei nimittäin ota pirukaan selvää.
Olipas melkoinen tuskan parahdus joltain humanoiden varoituksiiin ja kanavointeihin uskovalta taholta.Mutta kun matto vedetään jalkojen alta,niin silloin joiltain todellakin tulee melkoisia tuskan parahduksia.Mutta tällaisiinkin tilanteisiin löytyy sopiva lääke eli kunnon kulaus kundaliinia!
Itseimartelusi hipoo narsismia. Mattoa et kykenisi vetämään edes marsun alta jorinoinesi mutta kemikaalit tuntuu olevan hallussa.
Mitä, onko "kanavointien" parodisointi liikaa uskonnollesi? Reaktio näyttää juuri siltä.
Jes, mä sain juuri kaaliini dataa mangneettimestarilta että The Scorpions heittää yhden lukuisista viimeisistä keikoistaan Tuurin kyläkaupassa tai sitten Lahden Puuilossa, ja sitten ja varmasti sitten lopettaa keikkailunsa. Samassa datatulvassa oli myös että Anni Sinne(tänne)mäki aikoo kirjoittaa uuden laulun 14. 8. 2012 tapahtuneesta raitiovaunumatkastaan ja käynnistään vähittäistavarakaupassa, ja että tiedostavimmat nuorisopoliittiset yhtyeet tappelevat sanoituksesta oikein koko vasemman kätensä voimalla.
End of träänsmissiöön!
Lusikka kauniiseen käteen. Tietääköhän kukaan täällä edes mistä tuo ilmaus on peräisin? Vasenkätisten syrjintää kristillisesti.