Himos kehittyy voimakkaasti kaudelle 2013-2014

xssf

Päivi Kuokkanen kertoo Jämsäseutu lehdessä kehityksestä:)

"Tulevalle kaudelle Himoksella uusitaan suosituimpien perherinteiden lippuportit. Myös länsirinteiden caravanrakennuksen pesutiloja on uusittu."

Ei kerro paljonko jätti investointi vaatii yhtiön varoja:)

6

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kehitystä ?

      Hinnat siellä ainakin on aina kehittynyt erityisen hyvin......

      • kiero savolaenen

        Juu, hinnat on samaa luokkaa kuin isommissa keskuksissa.
        Himoksen sijainti mahdollistaa tuon, parempiin on kohtuullisen pitkä matka.


    • ves1keli

      Himos rupeaa olemaan sen viivan alapuolella, jossa lunta tulee 3 - 10 vuoden päästä olemaan. Pitää mennä ylös. jos mielii hiihtää tai lasketella.

    • Tktjtssle

      Eikun alas.. Paljon maksaa viikko Alpeilla vs Lapissa ja mitä sillä saa? Japaniin pääset 7 hiihtopäivän reissulle parilla tonnilla sisältäen kaiken. Tosi outoa ettei Lapissa ole ulkomaalaisia laskijoita.

    • jaxxa

      25.12-13 mäessä 6h, hyvin ainakin tuolloin rinteet kestivät( 4 vesisade), uudet portit toimivat mielestäni loistavasti, vyötärön korkeudella oleva portti avautui liukuessa eteenpäin, mielestäni vanhat portit jotka tulivat polven kohdalle olivat hieman raskaat käyttää varsinkin pienemmille(8-11v) laskijoille.

      • jaxxa

        suosittelen useammissa keskuksissa kauden aikana laskeville ski.fi korttia maksaa itsensä takaisin moninkertaisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      344
      7720
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      79
      5480
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4623
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4420
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      143
      4290
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3947
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3819
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3717
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3616
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3451
    Aihe