k hukassa

Kuka tietää paljonko on auton lämppärijohdon maadoitusjohtmen jatkuvuus ? 0,3 ?
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Johdin on kuparia, eli 0,0175 ohmia x m / neliömm. Eli vastaus riippuu aikalailla johtimen pituudesta.

Äänestä

Ei kukaan.

Äänestä

miks pitäis tietää...?

Äänestä

Jos virta on 200mA/500V niin jo 0,3 on ihan OK ja riitava.
Musta viela, etta toi tulppa joht.katk OV on 5sek alla, eli niin kun pääkesk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


johdotom kirjoitti:

Kuka tietää paljonko on auton lämppärijohdon maadoitusjohtmen jatkuvuus ? 0,3 ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu