Kunhan pörssi vaan aukeaa, ostan kaikilla rahoillani Talvivaaraa! Tässä on piensijoittajan mahdollisuus päästä miljonääriksi pikkurahalla! Maan uumenissa olevat aarteet satavat vielä piensijoittajien taskuihin. Nyt kannattaa tilata kaikki mahdolliset pikavipit, ottaa se kulutusluotto, pantata asunto ja .... rikastua!
Talvivaara - pikkusummilla miljonääriksi
ihan kohta rikas
5620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valtio ei ikinä päästä Talvivaaraa kaatumaan - lopulta veronmaksajat kuitenkin kustantavat koko lystin. Tämän täytyy olla vuoden helpoin pikavoitto!
minäkin ostaisin Talvivaaraa, mutta laitoin puoltoista vuotta takaperin kaikki rahani Nokiaan, vähän enemmänkin sillä lainasin vielä 80 ooo euroo,
nyt ei ole varaa.
Ei talvivaarassa oo tekniikka toiminu ees alusta asti, joten hukkukaa paskaan ja ajakaa alas! Paljo muuten tuotantoena? Paljoko piti olla
Tuottaahan se hyvin, nimittäin tappiota. Viimeisen kolmen kuukauden aikana tappiota tuli 39 000 000 euroa.
...