Kotikampaamo/parturi-kampaamo Oulussa ja vielä edullinenkin ?

mustat hiukset

Kertokaapa oululaiset, että missä on edullisimmat parturi-kampaamot Oulussa. Ei ole vara maksaa keskustan karvareitten hintoja. Esim. akselilla Kirkkokangas-Myllyoja-Haapelehto . Pitkien hiusten tasoitus eikä ole kyllä varaa maksaa 40-50 ekeä pelkästä tasoituksesta. Kiitos valamiiksi jo vastanneille :)

6

4899

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Moro. En tiedä tarvitko sinä tai joku muu tätä tietoa. Myllyojan ostoskeskuksessa on Parturi Kampaamo Teija, jossa minä ainakin käyn. Suosittelen!

    • Anonyymi

      Luulisi että sellaisessa parturi- kampaamossa voisi olla edullisemmat hinnat, jotka pitävät vastaanottoa kotona. Silloin ei tarvitse maksaa tilan vuokraa. Olisin minäkin kiinnostunut edullisista hyvistä kaipaavista Oulussa. Nimittäin rahat eivät riitä isojen ketjujen suolaisiin hintoihin. Kun on maantienväriset ohuet päätämyöten menevät luirut hiukset, niin on pakko käydä joskus niihin raitoja laitattamassa. Kävin eräässä Oululaisessa isossa kampaamossa, jolla on liikkeitä useita. Katsoin netistä että puolipäähän pelkät raidat olisi ollut noin 95 e. Sanoin kampaajalle että pelkät raidat, ei muuta. Kampaaja sanoi että laitetaan joku Wella (mikä lieneekään sitten? ) että hiukset eivät katkeile. Luulin että se kuuluu samaan hintaan. Mutta ei. Valitettavasti kysyin kampaajamta, että olisiko aikaa laittaa väri kulmiin ja ripsiin. Olen kulmat tavallisesti värjännyt kotona. Kyllä harmittaa tämä ehdotus. Kampaaja laittoi ripsi-ja kulmavärin ja lopputulos oli katastrofi. Sain kulmat korjattua ruskealla kestovärillä kotona. Loppusumma 132 e: osaraidat 93e. Kulmien ja ripsien väri 33e. Systemhoito 20e. Kampanjaetu yht 11e. 40e:lla, joka oli minun suunnitelman ulkopuolella olisin syönyt monta päivää. Kyllä harmitti. Olkaapa tomeria ja päättäväisiä kun menette kampaamoon jokainen pieni"ylimääräinen" maksaa: pesut leikkauksen yhteydessä, joku glossing värin yhteydessä ym...Kerran vuodessa käyn kampaamossa raidat otattamassa. Sukulainen leikkaa minun hiukset.

    • Anonyymi

      Itse olen leikannut 10 vuotta.

      • Anonyymi

        Kahden peilin avulla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kahden peilin avulla.

        kadehtien ihailen osaamistasi. Minä en vain osaa...


    • Anonyymi

      Parturiliike Ajaton Oulun keskustassa.
      Edullinen. Leikkaa myös naisten hiuksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      86
      5171
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3326
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      19
      1203
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      1008
    Aihe