Salaa korvan venytys?

Siis asia on nyt niin että porukat ei anna venyttää, ja into ois kova, joten pitäiskö venyttää salaa?

vastauksia ja omia kokemuksia tänne vaan tulemaan :3
10258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä vittua? Minkä takia jotain korvaa pitäisi venyttää. Vitun mielisairaat.

Äänestä
  • haluutkosä vai jotku haltija korvat

    Äänestä

No vittu korvareiän venytys ja opetelkaa kirjottamaan saatanan jonnet.

Äänestä

Miun mielestä siun kannattais odottaa jonkun aikaa, koska on suurempi riski, että homma feilaa, jos sie alat ihteksesi säätämään. Plus miun mielestä miun ikäsillä venytykset näyttää jotenkin teennäisiltä, ei millään pahalla. Mutta jos sie sitä haluat, niin go for it. Miulla on kanssa kokemusta ns. kapinoimisesta. (Joo en yhtään aikonut livahtaa Marxismi-Leninismi -opintopiiriin ja väittää porukoille, että olen kaverin luona :D) Miten sie muuten aattelit salata sen siun porukoilta? Eikö nyö huomaa, jos sie alat pitämään venytyskorua?

Äänestä
  • Näissä taitaa olla sama kuin tatuoinneissa, elikkäs ei onnistu. Alle 18v täytyy olla huoltajan suostumus. Kaikenlisäksi venytykset on vitun rumia.

    Äänestä

Yhdellä kaverillani on venytykset ja katuu niitä nyt. Tajuathan, ettei sitä voi peruuttaa. Venytetty reikä on ällöttävä, ruma, eikä koskaan kasva umpeen. Tästä syystä vanhempasi eivät anna sinun sellaista tehdä, ja oikeassa ovat.

Äänestä
  • Kyllä ne usein palautuu toisinaa jopa kokonaa umpeutuu. Mut riski on varsinki ku venyttää nopeasti ja muutenkin. Eikä se onnistu salaa herranjumala. Mä tein lupia kysymäti kun reiät oli jo, sanoivat vaa et "omat on korvas turha tulla ruikuttaan jos ei umpeudu" ja mä oonkin venyttäny 1mm 5 viikossa... että jos alotat -kyllä porukkas sen jossaikohtaa huomaa aik nopeesti varmaankin -TEE SE HITAASTI -oma on vikas jos jää rumiks

    Äänestä

Odota. mikäs kiire sinulla on? Itse kuuntelisin vanhempiani ja tekisin juuri kuin he toivoisivat.

Äänestä

Eihän ne voi olla huomaamatta jos oot venyttäny korvareikiäs ?? Mikä siin sit tapahtuu "salaa" ?
Kuule suosittelen oottamaan et oot 18 ja sit ne ei saa enää ollenkaa tulla puuttumaan sun tekemisiisn, venytät sit vaiks persreikääs jos huvittaa

Äänestä

itseasiassa te jotka väitätte etteise ikinä palaudu tai ettei voi venyyttää salaa niin minäpä kerron, venytin salaa (minulla oli lupa venyttää 3mm muttei siitä enempää) ostin vain aina uusia kokoja kunnes reikäni oli 9mm, kiinni jäin vasta kun jätin 7mm venytykseni pöydälle ja tottakai äititajusi että se oli isompi kuin hää oli antanu luvan. sitten käski ottaa pois tai tulisi sossuile ilmotus siitä mun käyttäytymisestä no otin sit pois ja palautuhan se jossain 4pv kokonaan umpeen ja vasta pari päivää sitten jouduin rusauttamaan normikorviksen siitä läpi :D.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


roskaripuli99 kirjoitti:

Siis asia on nyt niin että porukat ei anna venyttää, ja into ois kova, joten pitäiskö venyttää salaa?

vastauksia ja omia kokemuksia tänne vaan tulemaan :3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu