Seksiä, viinaa ja väkivaltaa!

Lahjaa ostamassa

Enkä tarkoita mitään roskaa vaan laatukirjallisuutta josta löytyy nuo kaikki mukaansatempaavalla tavalla. Laittaa listaa, tulee meinaan lahjaksi.

9

188

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Charles Bukowskin koko tuotanto. Ensimmäinen romaani on paras: Postitoimisto.

    • scarabaeus

      Lue ensin itse ja anna sitten lahjaksi:

      Karl Ove Knausgård
      Taisteluni

      Tämän satsin lukeneet ovat juuri niitä,
      jotka parhaillaan työntelevät jälkikasvuaan rattaissa kaupunkien kaduilla, istuskelevat tyynen rauhallisina kullannuppujensa ja jopa vaimojensa seurana lounaskahviloissa, ja kansoittavat leikkipuistoja viikonloppuisin temmeltäen pirpanoittensa potkupallo- ja kiipeilytelinehulinoissa itse pääjehuna. Välillä tietysti elämänpyörteisinä istuksivat pitkissä tai lyhyissä terapioissa kertomassa sitä loputonta napanöyhtäänsä, ja vastaanottavat valmiita diagnooseja nenä nyrpyllä, että ”kyllähän mä tän tiesin jo etukäteen, että lapsuudesta se johtuu”.
      Siis ihan sitä samaa kuin ennenkin, mutta päivitettynä. Sukuvika on kun sukset ei luista.

      Lukuelämystä kirja kirjan perään.
      Siisti oppikirja.

      Suosittelen.

    • fesfesfes

      Seksiä, viinaa ja väkivaltaa on hieno lahjaidea. Kyseessä on ihmisyyden pyhä kolminaisuus. Elämän tarkoitus.

      Miten olisi markiisi de Saden kootut teokset sekä Alkon lahjalähetys?

    • Kertomus

      Hannu Salama: Juhannustanssit

    • Clay Allison rules

      Nuoruudessani oli sellaisi sexwesternejä, niissä seikkaili hurja panomies Clay Allison. Niin ja viskiä joi ja ampui roistoja, ne oli hyviä. Divarista ostat nipullisen, kaverisi on ikionnellinen.

      • Samaa mieltä

        Clay Allisonin seikkailut olivat aivan huippuja!


    • Raamattu

      Raamattu

      • 10 käskyä

        Todella törkeä ehdotus sillä Raamatussa ei viinan kanssa läträtä, huorintehdä ja ammuta ihmisiä. Jeesuksen elämä olkoon meille kaikille esikuva.


      • pitää tietää
        10 käskyä kirjoitti:

        Todella törkeä ehdotus sillä Raamatussa ei viinan kanssa läträtä, huorintehdä ja ammuta ihmisiä. Jeesuksen elämä olkoon meille kaikille esikuva.

        Jeesus oli bi-seksualisti. Piti olla 112 pyllyä käytössä ja kuitenkin juoksi Magdaleenan luona päiväpanoilla, eikä sisko-Martta kelvannut. Vettä vaan läimäytti väkeväksi viiniksi tynnyri tolkulla Kaanain häissä ja siitä alkoi saatanallinen juopotteluja tappelu juutalaisittain räkäkännissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe