Olisiko vihdoin mahdollista saada oma keskustelupalsta paikkakunnalle Säkylä? Tätä "yleistä Satakunnasta" osiota kun terrorisoi nimimerkki MagnusVonLagerbom. Kiitos jo etukäteen!!!
Oma palsta Säkylälle
5
235
Vastaukset
- skylää
Kannatan vaik en olekaa Säkylästä :)
- Hyvä ideasi!
Samoin kannatan, vaikka olen eri paikkakunnalta. AIkanaan Euran palstan perustaminen kesti useita vuosia. Nyt Karvia on koittanut saada palstan vähintään vuoden. Sen sijaan Luvia sai palstan nopeasti.
"Laakeripommi" tuntuu lähes massapostittavan viestejä, jotka eivät edes käsittele Satakuntaa, vaan hänen yksityiselämäänsä. Niille on omat palstat. Täällä kuuluu keskustella maakunnan menosta, ei yksityiselämästä eikä politiikasta. - minäsuojelensinua.
Terveissi sin päi.Mää vähä miäti tätä asiaa ja kävi miäles:et jos tämmänne palsta laitetaa nettii ,siin on vähä miättimist:KATTOKAS NY:Jos joku tunnistaa ittes snuu kirjotuksestas,ni siin olla pian käräjil.Sit teit täydyis ol vähä enemmä,ko näit keskustelui käytte,Säkylä asjat on kyl pia läpi käyty,vai mitä?Sit täytty vastat siit mitä kirjotta,jos joku otta nokkahas,siin saada taas poru aikaseks.ja muut semmost...Tämä keskustelu ihmisen moraalista on käyty 80-luvulla kouluainettani varten.Laitoin sen tähän,koska mielestäni se ei ole vanhentunut.Silloin kävin tämän keskustelun äidin isän kanssa,hän oli ihan paljasjalkainen säkyläläinen,ja puhui paikallista murretta.Kysymys oli siitä,että pitää seistä sen takana,mitä kirjoitan,enkä kirjoittaisi,joka pissareissua julkisesti,koska aiheita on vähän,vaan jos palstan laitatte,kyllä sitä luetuksi tulee.
- Lisää lukijoita
Kiitos kannatuksesta nimimerkille "Hyvä ideasi!" Toivottavasti sivuston ylläpitäjät kuuntelevat käyttäjien toivomuksia herkällä korvalla.
- Lisää lukijoita
Niin, ja nimimerkille "skylää" myös kiitokset. On kiva että joku suhtautuu täällä esitettyihin ajatuksiin positiivisestikin :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11810293
- 525030
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422211Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24993Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31991Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977