Ohjalma piirtämiseen ja animaatioiden tekoon?

Tyttäreni (13v.) piirtelee tietokoneella - piirtopöydällä photoshop CS2 - harrastuksekseen, on piirtänyt jo useamman vuoden.

Nyt olisi innostunut animaatioiden tekemisestä - onko olemassa kohtuuhintaisia (max muutaman 100e) animaation teko ohjelmia??
3215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Korjaampas virheitäni tuosta äskeisestä viestistäni, hienoja nämä kosketusnäytöt.
    Siis Photoshop Cs2 ohjelmallakin voi tehdä animaatioita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piirtäjän isä kirjoitti:

Tyttäreni (13v.) piirtelee tietokoneella - piirtopöydällä photoshop CS2 - harrastuksekseen, on piirtänyt jo useamman vuoden.

Nyt olisi innostunut animaatioiden tekemisestä - onko olemassa kohtuuhintaisia (max muutaman 100e) animaation teko ohjelmia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu