Sitä vitutuksen määrää kun ostat vahingossa väärää mättöä!

Huomenna mä alotan

Olin tosiaan aikeissa tänään pitää elämäni viimmeistä päivää syömisvammaisena, siis aloittaa huomenna (taas kerran) uuden, terveellisen ja kevyen elämän.

Noh mietin kauan mitä haluan viimeisellä ateriallani syöpötellä ja päädyin erääseen ben & jerrysin jäätelöpönikkään. Noh lampsin siitä sitten kauppaan, lappasin koriin kaikkea muutakin kuin vain mättöjätskini ja tulin kotiin, avasin kiiresti jäätelöpaketin valmiina nautintoon mutta ei, EI! Olin ostanut väärää jäätelöä, hieman erilaista vain kuin se mitä olisin halunnut mutta silti kaikki on pilalla, kuinka voin nyt huomenna aloittaa terveellisyyden kun en saanut tänään herkutella sillä mitä olin himoinnut jo viikkoja? Huomenna kuitenkin taistelen itseni kanssa kun yritän taas lopettaa ja laihduttaa järkevämmin, mutta tämä viimeisen aterian puutteellisuus jää vaivaamaan.

Helvetti, suuret on ihmisellä ongelmat mutta tälläinen tiistai-illan väsyttää ja vtuttaa päivitys! :3 Ja kyllä, tunnen itseni täysin idiootiksi ja vammaiseksi. Kun tietäisi mitä ongelmia bulimioinnillani kipuilen.

0

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        237
        3026
      2. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        15
        1699
      3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        10
        1379
      4. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        104
        1228
      5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        129
        1221
      6. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        75
        1137
      7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        1042
      8. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        58
        1035
      9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        957
      10. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        135
        942
      Aihe