Sitä vitutuksen määrää kun ostat vahingossa väärää mättöä!

Huomenna mä alotan

Olin tosiaan aikeissa tänään pitää elämäni viimmeistä päivää syömisvammaisena, siis aloittaa huomenna (taas kerran) uuden, terveellisen ja kevyen elämän.

Noh mietin kauan mitä haluan viimeisellä ateriallani syöpötellä ja päädyin erääseen ben & jerrysin jäätelöpönikkään. Noh lampsin siitä sitten kauppaan, lappasin koriin kaikkea muutakin kuin vain mättöjätskini ja tulin kotiin, avasin kiiresti jäätelöpaketin valmiina nautintoon mutta ei, EI! Olin ostanut väärää jäätelöä, hieman erilaista vain kuin se mitä olisin halunnut mutta silti kaikki on pilalla, kuinka voin nyt huomenna aloittaa terveellisyyden kun en saanut tänään herkutella sillä mitä olin himoinnut jo viikkoja? Huomenna kuitenkin taistelen itseni kanssa kun yritän taas lopettaa ja laihduttaa järkevämmin, mutta tämä viimeisen aterian puutteellisuus jää vaivaamaan.

Helvetti, suuret on ihmisellä ongelmat mutta tälläinen tiistai-illan väsyttää ja vtuttaa päivitys! :3 Ja kyllä, tunnen itseni täysin idiootiksi ja vammaiseksi. Kun tietäisi mitä ongelmia bulimioinnillani kipuilen.

0

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Näin kun katsoit salaa ja

        Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
        Ikävä
        50
        4154
      2. Katu täyttyy...

        Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
        Ikävä
        35
        1959
      3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

        Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
        Maailman menoa
        153
        1346
      4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

        Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
        Ikävä
        154
        1232
      5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

        No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        42
        1024
      6. Miten suhtautuisit

        jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
        Ikävä
        192
        992
      7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

        Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
        Maailman menoa
        229
        976
      8. Sinut mies vain haluan

        Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
        Ikävä
        80
        947
      9. Mitähän sä näit siinä akassa?

        Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
        Ikävä
        55
        820
      10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

        Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
        Maailman menoa
        122
        815
      Aihe