http://www.jimtv.fi/ohjelmat/poliisit-kotihalytys
ovatko noi poliisit oikeita poliiseja kun kerran näytelty ohjelma?
Jos ovat niin millä ajalla poliisilla on aikaa leikkiä filmitähteä?
eikös poliisit inise työpaikkojen vähentämisten takia?
Mutta aikaa sitten ilmeisesti löytyy ja kalustoa irroittaa tv hömppään.
Taitaa poliisin propagandakoneistolla olla kapulat vähissä ;)
ovatko noi poliisit oikeita poliiseja kun kerran näytelty ohjelma?
Jos ovat niin millä ajalla poliisilla on aikaa leikkiä filmitähteä?
eikös poliisit inise työpaikkojen vähentämisten takia?
Mutta aikaa sitten ilmeisesti löytyy ja kalustoa irroittaa tv hömppään.
Taitaa poliisin propagandakoneistolla olla kapulat vähissä ;)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Odottaisin poliisilta TV:ssäkin arvokasta käytöstä. Minusta poliisiin haalitut naiset, lesbot ja homot pilaavat poliisin arvovallan ja työn arvostuksen. Harvat Poliisit osaavat laittaa edes käsirautoja häiriköille, saati harvoin osaavat ottaa tilannetta hallintaa kunnolla. Paatero aikana poliisi on mennyt todella paljon arvovaltaansa, onko ihme, kun johtajat kuuluvat laittomiin salaseroihinkin? Eivätkä edes häpeä sellaista, kun niiden pitäisi varoittaa sellaisesta hyvä-velitoiminnasta kansalaisia. Miten poliisi voi olla enää puoleton ja tavallisen suomalaisen puolella?
Ihmeellistä on, että yleisillä paikolla kaljan ja viinan sekä huumeiden käyttäjät ym. hulikaanit pääsevät aina jatkamaan matkaa ilman sakkoja ja saavat poliisilta usein ollalle taputuksia, mutta pienen ylinopeiden vahingossa ajaut työtönkin saa suuret rikesakot sekä menettää kolmesta jopa ajolupansa, kaiken kukkuraksi, vaikka on maksanut sakkonsa.
Salaseurat pitäisi ehdottamasti kieltää kaikilta, jotka ovat saavat palkkansa veromaksajilta tavalla tai toisella.
Esim. presidentin itsenäisyysjuhliin ei saisi osallaistua yksikään vapaamuurari, koska niiden toiminta ei kestä päivänvaloa.
Kotihälytyksiä ei saa näyttää julkisesti, siksi ovat näyteltyjä. Luvalla toki saa mutta harva siihen luvan antaa. Poliisit ovat oikeita, tilanteet näyteltyjä mutta perustuu faktaan.
Pelkkiä pellejähän poliisi ovat aina ollee, miksi siis eivät voisi näytellä x-luokan elokuvissakin.
Osikossasi oikeastaan kaikki tulikin: poliisinpalvonta on tyhmien laji. Seura tekee kaltaisikseen, sillä poliisit ovat tyhmiä.
Me suomalaiset ollaan typerä kansa, ainakin suurinosa. Kun pitää näyttää sitä samaa sekoilua telkkarista näyteltynä. Poliisit tekee itsensä naurunalaiseksi. Kyllä on suhtautuminen muuttunut poliisin.
Tästä sarjasta putoo pohja pois heti kun tajuaa että kaikki on fiktioita sekä feikkiä...itse ihmettelen samaa millä ajalla poliisit on alkaneet fiktio toiminta tosi tv tähdiksi ja ajellaan poliisi autolla fiktio paikoille näyttelijöitä pidättämään? Ulkomaan samantapaiset sarjat on oikeasti Real ja kuvattu livenä aidot ihmiset...suomessa se pitää tehdä näin :(