Missä kannattais tehä blogi? Blogger, blogspot jne. Kokemuksia? Vinkkejä? :)
blogin teko mielessä!
5
303
Vastaukset
- Mikkohan se
Mielestäni Blogger on erinomainen palvelu etenkin aloitteleville bloggaajille. Ulkoasuja voi kustomoida melko pienellä vaivalla halutessaan ja varsinaiseen asiaan eli kirjoitteluun pääsee todella nopeasti. Bloggerin suosiosta seuraa myös se, että apua on tarvittaessa helposti saataviilla :)
Jos nyt saan vielä viilata pilkkua, niin käsittääkseni Blogspot on vain se näkyvä osoite, jonne voi sitten laittaa taustalle haluamansa blogin, esimerkiksi juuri Bloggerin. Käytännössä niillä taidetaan tarkoittaa kuitenkin samaa palvelua.- Blogger lover
Itse annan äänen Bloggerille. Aloitin blogin teon noin kuukausi sitten aivan nollapohjalta ja tässä on nyt sitten tulos:
http://downshiftaaminen.blogspot.fi
Bloggeri on simppeli alusta, ulkoasumalleja löytyy useita, hostaus on ilmaista ja jos blogiin haluaa jotain hienoja ominaisuuksia, saa niitä yleensä lisättyä erilaisilla widgeteillä. - Anonyymi
Blogger lover kirjoitti:
Itse annan äänen Bloggerille. Aloitin blogin teon noin kuukausi sitten aivan nollapohjalta ja tässä on nyt sitten tulos:
http://downshiftaaminen.blogspot.fi
Bloggeri on simppeli alusta, ulkoasumalleja löytyy useita, hostaus on ilmaista ja jos blogiin haluaa jotain hienoja ominaisuuksia, saa niitä yleensä lisättyä erilaisilla widgeteillä.Olen uusi bloggerissa. Miten sinne lisätään kuvia?
- erkkimerkki
Oma ääneni menee myös bloggerille, helppo ulkoasun muotoilu (ei tarvita mitään graafisen suunnittelijan osaamista) ja esimerkiksi julkaisun ajastaminen ovat mukavia toimintoja.
- Vort
Bloggeri toimii hyvin. Aloitin syyskuussa tietämättä mistään mitään. Erittäin helppo ohjelma käyttää.
http://worldisaweiredplacetolive.blogspot.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004353
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611657
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696