miten teillä menee?

meneekö hyvin vai huonosti vai hyvin huonosti?
Mitä toivotte elämältä ja etsittekö kumppania jotta ette olisi yksin ja miten etsitte sitä kumppania?
19233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

ihan kohtalaisesti menee, daitalessa 24/7 yksin tietenki. ja välillä tumppeja polttamassa. kumppania oon yrittäny etsiä netistä vuosia

Äänestä
  • ai kohtalaisesti? päin helvettiähän sulla menee jos oot koneella 24/7 ja vielä poltat jotain tumppeja.

    Äänestä

Eli oot joku sätkäkone hippi ja luulet saavasi kumppanin. Lopeta se röökin poltto ekana kun monikaan nainen ei halua miestä joka haisen röökille.

Äänestä

olen työtön ja masentunut, nukun 12 tuntia vuorokaudessa koska väsyttää jatkuvasti, ei ole rahaa eikä suunnitelmia, en ikinä käy missään paitsi kaupassa, tulevaisuus on mustuutta joka tulee viimeistään huomenna, olen p*ska ja käyn välillä p*skalla, pelaan tietsikalla, luen nettipalstoja ja joskus kirjoitan niille

joskus saan pieniä toivonkipinöitä ja aktiivisuuspurkauksia, jotka kuolevat nopeasti, kun tajuan ettei minusta ole mihinkään ja munaan kaiken kuten aina ennenkin

toivon kuolevani tai pystyväni elämään loppuelämäni tuntematta yhtään mitään

Äänestä
  • Eipähän tarvitse pelätä että joku haluaisi seuraasi tuolla menolla.

    Äänestä

  • yksin loppuun asti kirjoitti:

    Eipähän tarvitse pelätä että joku haluaisi seuraasi tuolla menolla.

    tiedän

    Äänestä

  • yksin loppuun asti kirjoitti:

    Eipähän tarvitse pelätä että joku haluaisi seuraasi tuolla menolla.

    "Eipähän tarvitse pelätä että joku haluaisi seuraasi tuolla menolla. "

    Olipa typerä komentti.

    Äänestä

  • en sinunkaan..... kirjoitti:

    "Eipähän tarvitse pelätä että joku haluaisi seuraasi tuolla menolla. "

    Olipa typerä komentti.

    kommentti siis

    Äänestä

Olen pitkäaikaistyötön, niin pitkältä ajalta, ettei töihin joutumisesta enää ole pelkoa. Ihmissuhteita ei ole ainuttakaan jos ei omia vanhempia lasketa.

Menee siis loistavasti, päivät teen mitä haluan stressittömänä ja ilman muiden häirintää. Tulevaisuudelta toivon muutaman vuosikymmenen terveitä vuosia ja sitä, että sossutuet pysyvät vähintään nykyisellä tasolla.

Äänestä

Huonosti menee... Toivon vain että saisin kaikki asiat kuntoon että alkaisi elämä rullaamaan normaalisti.

Äänestä

Kohtalaisesti. Uusia projekteja koko ajan käynnissä vaikka väsyttääkin ja tulevaisuus näyttää harmaalta mutta projektien ja yritysten takia ei kuitenkaan mustalta.. ja yrittää jaksaa..

.. ja miten SULLA menee?

Äänestä

Menee niin vi.tun hyvin. Huomasin tos et jaksan juosta aika pitkään ilman taukoja. Kunto siis on kohentunut aika paljon viime aikoina ja kohta taas lähden salille juoksee juoksumatolla. Työttömyys vaivaa mut ei haittaa kun kunto on hyvä.

Äänestä

Huonosti menee kun penikseni ei seiso.

Äänestä

Surkeasti. Työttömyys jatkuu, jatkumistaan. Ei jaksa enää etsiä. Takuueläkettä odotellessa. -.-

Äänestä

Menee hyvin. En toivo mitään enkä etsi kumppania.

Äänestä
  • Kävin lemmikkieläinkaupassa. Nyt minulla on pehmeä jänis.

    Äänestä

No masentaa ,stressaa ja vituttaa. Pillua kyl saa joskus, mutta elämänkumppania ei tunnu löytyvän ja ikä loppuu kesken. Ei muuta.

Äänestä

Mukavasti menee, lopetin firman ja nyt olen työtön mut onnellinen.
Rahaa jää käytettäväksi kuukaudessa pakollisten menojen jälkeen 240 euroa mut se riittää mainiosti.
Tykkään siitä kun saan odottaa rauhassa joulua ilman mitään sen kummempaa, päivällä siivosin pirtin sekä koristelin.
Nauttikaa ihmiset rauhallisesta elämästä.

Äänestä

Kaikkihan on tietysti suhteellista. Onhan minulla toistaiseksi katto pään päällä ja fyrkkaa, joten joku voisi sanoa, että minulla menee hyvin. Joku taas voisi sanoa, että olen ns. luuseri, koska en ole sotkenut käsiäni isorahaisiin bisneksiin, enkä elä leveästi kaveripiiri ympärilläni ja missejä oven takana. Noh, kuten sanoin, katto on pään päällä ja fyrkkaakin, jolla saa murua rinnan alle, mutta ongelma on se, etten tiedä mitä varten? Tuntuu, että tasapainottelen nuoralla rotkon yllä, enkä tajua, miksi näkisin vaivaa päästä toiselle puolen, kun en osaa edes tasapainotella? Tulevaisuus ei houkuttele yhtään, sen takia mennyt houkuttelee entistä enemmän, ja tuntuukin paskalta olla joka hetki askeleen kauempana sieltä, missä oli kivaa. En odota elämältä enää mitään, koska kaikki meni jo osaltani. Hetkittäin onnistun unohtamaan itseni, mutta elämä fantasiamaailmassa on vaikeaa, joten pääni sisällä on enimmäkseen minä ja huoleni. Kumppania en etsi, koska se ei ole realistista, enkä sitäpaitsi enää pysty kumoamaan ajatuksia, jotka on iskostettu päähäni potkimalla.

Minä todellakin etsin jotain, mitä en voi ikinä saada ja olen sananmukaisesti etsinyt sitä keskellä yötä pakkasessa ja lumituiskussakin samalla tietäen, että turhaahan se on. Se ahdistava pettymyksen tunne, kun mitään ei löytynytkään, kun palaa takaisin kotiovelle on jotain, mitä en halua tuntea. Paluuta ei kumminkaan ole, koti on kaukana takana, eikä edessä näy kuin mustaa sumua, joten kiitos kysymästä, hyvin menee. Kyllä se niin on, kuten muistaakseni Halmeen Tonykin joskus sanoi, että kolmekymmentä pitäisi olla ehdoton katto täällä ololle. Ne ainoat elämisen arvoiset vuodet ovat jo silloin kaukana takana.

http://www.youtube.com/watch?v=MGoSYTpQ_38

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskustelija. kirjoitti:

meneekö hyvin vai huonosti vai hyvin huonosti?
Mitä toivotte elämältä ja etsittekö kumppania jotta ette olisi yksin ja miten etsitte sitä kumppania?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu