Tulipa tänään katottua tuolta oivapalvelusta Jämsän paikkoja ja sieltähän löytyi M-marketkin. Aika karua luettavaa se ensimmäinen tarkastus.. Sentään toiseen tarkastukseen oli tsempattu vähän..
Oiva M-Market
jaakko3
10692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
M-Market Jämsänkoski
22.08.2013
Laitteiden kunnossa epäkohtia. Työvälineissä pientä kuluneisuutta. Tilojen siisteydessä ja järjestyksessä pieniä
epäkohtia. Työvälineiden ja laitteiden puhtaudessa pieniä epäkohtia. Siivousvälinetilan siisteydessä ja
järjestyksessä pientä huomautettavaa.
Henkilökunnan omien eväiden säilyttämisen järjestelyissä pieniä epäkohtia. Käsienpesupisteiden varusteluissa
pieniä epäkohtia. Suojavaatteiden käytössä pientä huomautettavaa. Tiloissa säilytetään elintarvikkeeksi
kelpaamattomia elintarvikkeita.
Myynnissä elintarvikkeita liian pitkillä päiväysmerkinnöillä. Omavalvonnan mukaisissa lämpötilamittauksissa on
pieniä puutteita. Kylmälaitteiden täyttämisessä on huomautettavaa. Pakkausmerkinnöissä on vähäisiä epäkohtia.
Raportin tulos 7.11.2013
Työvälineissä on pientä kuluneisuutta. Tilojen puhtaudessa ja järjestyksessä on pieniä epäkohtia. Laitteiden
puhtaudessa on pieniä epäkohtia. Siivousvälinetilan siisteydessä ja järjestyksessä on pientä huomautettavaa.
Osa siivousvälineistä on kuluneita.
Kylmänä säilytettävien elintarvikkeiden järjestelyissä on pientä huomautettavaa. Palvelumyynnin omavalvonnan
mukaisissa lämpötilakirjauksissa on pieniä puutteita. Kylmälaitteiden täyttämisessä on huomautettavaa.
Onkos sulla kotona nää asiat kunnossa?
Koti on eri asia kun tehdään ruokaa vaan itselleen/omalle porukalle, kun se että myydään sitä. Tietty vastuu siihen. Joskus liian tarkkaa, myönnetään.
Kaksi sanaa. Henkilökunta vaje. siihen asiat yleensä kaatuu.
siksi ei aina kerkee tervehtiin kun on niitä lämpömittarita hitosti luettava ja tiskiä tiskattava
M-MARKET paras paikka asioida jokilaaksossa,vaikka kuinka yritetään mollata ,näin vaan on.työntekijät ystävällistä porukkaa ja palvelualttiita,sanokaa ja parjatkaa kuinka vaan,asia ei muuksi muutu.KUNNIOITTAKAA HENKILÖKUNTAA,JAKSAVAT OLLA TÄÄLLÄ JA PALVELLA MEITÄ.
Kuka tässä on sitä kauppaa mollannu? Tuohan on vaan faktaa mitä tarkastuksista on löydetty.. Ja eihän se ole henkilökunnan syy jos esim. elintarvikkeita myydään liian pitkillä päiväyksillä. Kaikki on loppujen lopuksi kauppiaan valvottavana..
Fakta mikä fakta. Kauppa on ihan hyvä ja aina saa sellaisen palvelun, kuin olen ansainnut. Kauppias on tehnyt pisimmän rupeaman koskella. Tilatkaa sieltä kinkut, tilaisin itsekkin, mut tuttavat ovat jo vuosia tuoneet 5cm rasvalla varustetun kinkun jouluksil.
kyllä täällä halutaan mollata jos mitäkin ja pahansuopaista puhetta lähes aina.kauppias varmasti tekee työtä ,lähes kellonympäri ja aivan faktaa,nämäkin epäkohdat korjannut,me olemme ihmisiä ja ei mitään robotteja.sen olen huomannut omassa työssäni,jos ilmaista tarjontaa,esm,kahvia,makkaraa, yms....kyllä eilinenkin kelpaa vallan hyvin.
Kyllä taas on viisasta porukkaa liikkellä, samanlainen vinkuminen käy jämsän palstalla. Oiva raportit ei ole yrityksiä kiusaamassa vaan motivoimassa korjaamaan puutteelliset asiat. Miten sitten tulevaisuudessa kun yrittäjät joutuu laitamaan kauppojen ja ravintoloiden oviin raportit, mennäänkö silloin valittamaan kauppiaalle kuinka mollaa kauppaansa.