Miehiä mustissa vaatteissa?

Kaksi mustiin vaatteisiin pukeutunutta miestä on liikkunut Kokkolan urheilukadulla ja tehnyt siellä vahinkoa pitserialle. Tuossa uutislinkissä pyydetään havaintoja heistä torstain ja perjantain väliseltä yöltä, joten toimikaa ohjeiden mukaan, jos näitte heitä. Harmi, kun erinomaiseen pitseriaan oli yritetty murtautua eikö totta?

http://www.kp24.fi/uutiset/351557/Pitseria-murtovarkaiden-kohteena-Kokkolassa
10434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siihen tornitalon pizzapujluunko ne on yrittäny sisään häh? Kyllä pitää olla näläkästä sakkia ja eihän siellä oo öisin muutaku pitsantäytteitä pakkasessa höh.

Äänestä

Hyvä, kun murron yritykselle on edes yksi silminnäkijä niin ainakin tietää pitää silmällä mustapukuisia miehiä öisin erottuvat nyt hyvin, kun hanki on maassa.

Äänestä
  • Jos saa vasikan tittelin jopa virkavallalta,niin eipä kannata muuta kuin hiljaa vaijjeta,ja hoitaa vain omat asiat..Tähän olemme tulleet.Kenenkähän kannattais tässä asiassa tarkistaa kantaansa.

    Äänestä

Taitta olla jotain pollinpelaajia, siellä käydään yöllä missä päivalläki?

Äänestä

Ai olivat oikeen pötkineet pakoon no sittehän ne on säikähtäny niin hemmetisti jotain olis se jännä tietää mitä tai ketä, heh.

Äänestä

Voisin kuvitella, jos pari mustiin pukeutunutta miestä kävelisi vastaan yöllä niin taitaisin melkein kääntyä tulosuuntaan hippulat vinkuen :(

Äänestä

Näitäkään murron yrittäjiä ei oo taidettu saada vielä kiinni vai onko?

Äänestä
  • Ei ainakaan missään ole lukenut mitään ehkäpä nuo ovat vaihtaneet mustiin sadetakkeihin hämäyksen vuoksi mutta rikollinen tapaa palata aina rikospaikalle, joten kannattaa pitää pitseriaa öisin silmällä niin voi käydä käry.

    Äänestä

Hupparimiehiä, viikatteet olalla...

Äänestä

Lähimmässä talossa olevat laiskat kannabis hipit olleet yötöissä tienatakseen kannabis rahat!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tapaus_Pitseria kirjoitti:

Kaksi mustiin vaatteisiin pukeutunutta miestä on liikkunut Kokkolan urheilukadulla ja tehnyt siellä vahinkoa pitserialle. Tuossa uutislinkissä pyydetään havaintoja heistä torstain ja perjantain väliseltä yöltä, joten toimikaa ohjeiden mukaan, jos näitte heitä. Harmi, kun erinomaiseen pitseriaan oli yritetty murtautua eikö totta?

http://www.kp24.fi/uutiset/351557/Pitseria-murtovarkaiden-kohteena-Kokkolassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu