Törkeää eläinrääkkäystä tuotejätti Walmartin lihantuottajilla

suomi

Kolme juuri julkaistua videota näyttävät piilotetun kameran kuvaa sadistisesta eläinrääkkäyksestä tuotejätti Walmartin lihantuottajilla USA:ssa.

Eläinoikeusjärjestö Mercy for Animals on julkaissut kolme videonpätkää, jotka tuovat ilmi Walmart-yhtiön kolmen lihantuottajan, Pipestone Farmsin, Christensen Systemsin ja Tyson Pork Groupin äärimmäisen epäinhimilliset tavat käsitellä eläimiä.

Videoilta näkyy, kuinka mainitut tuottajat pahoinpitelevät eläimiä huvikseen. Näiden tuottajien metodeille ei ole perusteita edes puhtaan taloudellisesta näkökulmasta katsottuna.

Pieniä porsaita lyödään muun muassa vasten maata täydellä voimalla ja ne jätetään sitten kuolemaan samaan aikaan, kun toisia lyödään tylpillä esineillä.

Videoilta voi myös nähdä pätkät raskaana olevien emakkojen oloista niin kutsutuissa raskauskarsinoissa. Nämä karsinat ovat niin pieniä, ettei emakko voi kääntyä tai asettua makuuasentoon. Samaan aikaan emakkoja pahoinpidellään törkeästi.
Walmart-yhtiön tuottamaa lihaa myydään lähes kaikkialla Keski-, Länsi-, Etelä- ja Pohjois-Euroopassa, mukaan lukien Suomessa.

Katso kolme videota alapuolelta (varoitus ERITTÄIN raa’asta materiaalista).

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=T48yOYjz5sk

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=T83ewTeF5wY

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=-KoVAkgPexU

Lähteet:
https://www.nordfront.se/sadistiskt-...verantorer.smr
http://www.walmartcruelty.com/
http://www.patriootti.com/torkeaa-el...antuottajilla/

4

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nautiskelija-.-.-.-

      Kannattaakin osta suomalaista lihaa. Joutsen-merkki takaa, että tuote on 100 prosenttisesti suomalaista lihaa.

    • entuetuota

      Mitä varten jätät linkin tänne maatalouden eläinten osastolle? Kuvitteletko, että me maajussit otetaan tuosta materiaalista mallia omien eläinten käsittelyyn? Vai haluatko nostaa kansanliikkeen lihansyöntiä vastaan?
      Osoite on nyt väärä.

      Eläinaktivistit jahtaa suomalaisia maajusseja "sensaatiofilmeillä", jotka maikkari uskollisesti julkaisee. Tuohon verrattuna emme ole edes samalla planeetalla.

      Jos haluat julistaa boikottia amerikkalaista lihantuotantoa vastaan niin hyvä, mutta auttaa en voi, koska en ole koskaan ostanut ulkomaista lihaa, paitsi kerran vahingossa brassi broileria, mutta sen jälkeen olen kyseisen kaupan lihatiskin kiertänyt kaukaa.

    • pyöveli

      sama käsittely tollaisille mielipuolille,kun tekevät eläimille.niskalaukaus olisi aivan liian helppo tuomio,kuolema kiduttamalla noille kusipäille on ansaittu loppu,

    • bonanza

      Miten voi olla suomalaiselta maatilalta sensaatiofilmiä,mikäli tilan eläimet ovat hyvässä hoidossa.Eikö tilasi asiat mahdollisesti kestä julkisuutta?entuetuota vastaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      111
      7963
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      424
      7112
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      182
      5369
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      128
      4311
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      76
      4224
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      95
      4186
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3922
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3600
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2470
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      17
      2056
    Aihe