tuntuu että rinnat on täynnä kyhmyjä, mutta mitkä sinne sinne niin sanotusti kuuluu, ja mitkä ei?
välillä särkee koko rintakehää, ja pistelee. mutta kyhmyihin ei.
nyt on tullut pisaman/luomen näköisiä haaleita läiskiä (pieniä) myös..
iho näyttää vähän appelsiiniselta (?), mutta voi olla vuoden takaisen lihoamisen syy..?
apua..
Onko rintasyöpä?
8
219
Vastaukset
- mä_
Ei siellä kuulu olla lainkaan kyhmyjä.... tai jos on, ne pitää olla lääkärin tutkimia ja vaarattomaks todettuja. Lääkäriin siis!
- ossobukkolo
no mutta entä verisuonet? selluliitti? läski? kudosjutut?
ja on jäätävä alastomuuskammo, eli lääkäriin ei oikein voi mennä siihen perustarkastukseen. kirjaimellisesti kuolisin mielummin.
tietääkö kukaan onko mahdollisuutta mennä johonkin röntgeniin / magneettikuvaukseen suoraan? - mä_
Kasvain pitää silti poissulkea... tilaa aika yksityiseltä ja kerro ongelmasi, saat varmasti asiantuntevaa apua.
- Annelia...
Turussa on ainakin syöpäyhdistyksen röntgen ja varmasti niitä on muuallakin Suomessa
Sitäpaitsi olet aika tyhmä jos avaudut täällä kuolisin mielummin kun suurin osa meistä on syövän kokeneita tai käy juuri omaa sairautta läpi. Häpeä - vastausta
lähinnä sillä yritin saada pointin perille, miten paha kammo se on.
kuulemma röntgeniinkin pitää alasti mennä, ja lääkärin kopeloinnin kautta.. mitä teen?- näin sitten..
Mitä jos vaikka kasvaisit aikuiseksi? Pitelet sitten pattejasi, jos et voi kerran mennä lääkäriin.
- nainen4
Vaatteiden läpikö sinut pitäisi tutkia, voi herranen aika! Niin kuin edellinen tuossa sanoi, kasva aikuiseksi. Ihminen menee vaikka läpi harmaan kiven jos kokee asian tärkeäksi, nähtävästi terveys ei ole sinulle tarpeeksi tärkeä syy.
Minulta leikattiin viime vuonna toinen rinta syövän takia ja pari päivää sitten leikkautin terveen rinnan pois hartiavaivojen ja niskasäryn vuoksi.
Joskus on kohdattava vaikeitakin asioita elämässä, ei aina voi mennä pöydän alle piiloon.- Pelkotilalainen
Huomaa taas suomalaisten kiltteyden netissä. Toinen tulee pyytämään apua, pahan fobian kanssa, ja heti aletaan haukkumaan ja arvostelemaan. Ihan kuin se auttaisi mitään?
Itsellä on myös alastomuuskammo, ja joutunut mennä rinnat tutkituttamaan. Jouduin ottamaan kaksi rauhoittavaa ennen sessiota, koska pelkotila on niin paha.
Ettekö te tajua, että ''kasva aikuiseksi'' ei toimi? Se olisi sama kuin sanoisit jollekki jolla on korkeanpaikan kammo, että hei hyppäähän laskuvarjolla lentokoneesta, se on helppoo.
Siinä menee ihminen paniikkiin.
Toivon sinulle onnea, jos lääkäriin asti pääset. Ja osalle näistä kommentoijista sanon vain, että kasvakaapa kuule aikuisiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1794757Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä402536- 1562192
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161719- 811348
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241281Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321193Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1451180Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.103945Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.117887