Ketipinorin aloitus

Minulla aloitettiin ketipinor 25mg iltaisin viimeviikolla. Olo on ollut siitälähtien erityisen ärtynyt ja agressiivinen!! Onko kenelläkään esiintynyt vastaavaa? Oletteko joutunut lopettamaan lääkityksen vai onko tämä normaalia, joka menee ohi parin viikon käytön jälkeen?
2119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aika jännv. Musta tuli meinaan hypomaaninen. Lääke piti kuitenkin lopettaa, kun se nosti verenpainetta liikaa.

Äänestä

Mulla sama annostus oli viikon ajan ja huomasin tuon agressiivisuuden itsekin. Miehenikään ei tykännyt, että otin lääkkeitä, koska olin aina kamalan kiukkuinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut kirjoitti:

Minulla aloitettiin ketipinor 25mg iltaisin viimeviikolla. Olo on ollut siitälähtien erityisen ärtynyt ja agressiivinen!! Onko kenelläkään esiintynyt vastaavaa? Oletteko joutunut lopettamaan lääkityksen vai onko tämä normaalia, joka menee ohi parin viikon käytön jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu