ihmiset ei näköjää osaa liikennesääntöjä tuossa risteyksessä. vasemmalta eräätkin kerrat meinannu tulla auto kylkee ja sit näytellää keskaria. vitun urbåt kun ei ilmeisesti ole tajunnu että vasemmalta tuleva on väistämis velvollinen!
kotkantien ja rekolantien risteys.
4
428
Vastaukset
- vw kurvailija
kerran tullu paukutettua peltiä tossa risteyksessä,en tosin ollu syyssä,juolahti se heti ensimmäisenä mieleen että kenen vakuutus korvaa..
- mies77
joo toi on kyllä sellanen risteys et olis hyvä jos siihen kolmion saisi. kerta ihmiset ei tiedä liikennesääntöjä et kuka väistää ja ketä, vasemmalta tulevat meinaa ajella päälle ja sit on keskarit pystys et vika olis muka sen toisen vaikka ite ajaa väärin.
- haava
Olen itsekkin huomannut saman kun siitä lähes päivittäin ajelen,tiedä sitten mikä virasto noihin liikennemerkkeihin voi vaikuttaa,kun ollaan nykyään niin isossa kaupungissa.
- mies77
itsekkin ajelen päivittäin. jos näen et vasemmalta tulevalla ei ole aikomustakaan väistää niin työnnän kylmän viileesti etee koska minulla on etuajo-oikeus kun tulen oikealta. sitä on kiva katella kun torvet soi ja keskari pystys väärässä olevalla :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131722Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411455- 721238
- 541173
- 741065
- 109999
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55960Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla6921Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53870- 82850