Tuonne olis tarkotus sunistaa tammikuisena pakkas aamuna, onko muita lähtiöijä? Millä mielellä porukka on lähdössä sodankylään?
Minkälainen paikka jääkäriprikaati on?
Entä tuo ennakkokysely, en tosissaan tiedä yhtään mihin joukko-osastoon sitä suuntautuis, vinkkejä?
Tarkoitus olis puolella vuodella selvitä....tähän vinkkejä?
Kiusataanko ketään armeijassa? Minkälainen alapään karvoitus olisi suotavaa?
Näenkö armeijassa naisia missään, jos niitä on, nukkuuko ne omissa tuvissa vai tekevät kaikki samat asiat kuin miehetkin?
Eniten huolestuttaa tuo poikaporukan kanssa olo 24/7, saako missään välissä omaa rauhaa?
Sodankylä 1/2014
2
345
Vastaukset
- saap. erä 2/13
JPR on ihan kiva paikka (kesäsin), talvella voi tulla kylmä. Pohjosen porukkaa käytännössä.
Jos aikoo olla vuoden johtajana, nii mee 3.jk, puolen vuoden nakkiin kannattaa pyrkiä SISSIK.hon. Tiedustelija, tarkka-ampuja, lähetti, kirjuri tms.
ei muuta ku rennoin mielin palvelusta suorittaan! Puol vuotta kuluu nopiaa, usko pois! - regegerg5rg
Koittakaa nyt jumalauta miehistyä ja tajuta se , että teitä käytetään hyväksi valtion taholta. Opiskelunne viivästyvät, työeläkkeenne ei kartu ja Suomi ei ole ollut itsenäinen valtio vuoden 1995 jälkeen, jolloin liityimme Euroopan Unioniin.
Päättäjät ja presidentti ovat niitä samoja kansanedustajia,jotka hymyissä suin liittivät Suomen valtion edellämainittuun valtioyhteisöön.
Ps. En ole sivari, vaan aikoinaan samalla tavalla kusetettu varusmies kuin tekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 973327
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413143- 2182680
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?382269- 321599
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411446Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241446- 101304
- 131279
- 221261