Renault Megane II 2004 Esp/Asr system fault valo pala!

Kai1

Renault alkoi palamaan oston jälkeen (ABS) ja liukueste valot. Ja sano "Esp/asr system fault" sen aikanaan ei toimi abs ja liukueste. Valot ei vat pala koko aika..alkaa jonkun ajon välin palama, sammu kun olen ajanut välillä 4km. välilla 18km. jälkeen, tai kun auto sammutaan! Kävin autokauppassa,mistä auto ostsin vikakoodi näytti,että takapöyran molemassa puolella joku vika, vaihdeti jotkut joohtot, että olitrikkinäiset tai jotain tämmösta. Sain auto takaisin,sanotti,että kaikki nyt ok. Mut taas alkoi sama onkelma, soitin takaisiin...sanotti,että enamppi tietokone ei näyttänyt vikakoodia, näytti,että kaikki on kunnossa. Sanotti,että voisin vietä sen auto uudestaan takaisin,kun see alka taas palama, muuten ei saa selvitetty missä on ongelma Ärsyttä kun ma ikina en tiedä milloin see alka palamaan, täna alkoi työn aikana,mut ma en pääse työn aikana mihinkään. Ma en tiedä nyt mitä tehdä, tai miten saa selvitetty miksi ne valot pala ja poistu itsestaan! Mistä voi sit ongelma olla, kun niin abs kun liukueste valo palavat?
Kiitos!
Ps! Anteeks virhellinnen suomenkieli

1

2144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samankal-

      tainen ongelma oli itselläni renussa, mutta kysymys turvatyynyn merkkivalosta, joka ei toiminut eikä täten mennyt katsastuksesta läpi. Tuli käytyä korjaamolla 300 km ajoa lumipölyssä ja maksut, kulut päälle, yksi päivä siinä kului. Ei ollut hauskaa silloin. Nyt asiat "korressa" kun parempi auto, kannattaa vaihtaa oikeaan laatu autoon, muutamalla tonnilla saa hyviä ja kestäviä käyttöautoja, ei kannata renuun rahaa tuhlata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4632
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1927
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1620
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      125
      1154
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1101
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1046
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      943
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe