Ruuhkamaksut Lieksaan

Olisiko tämä hyvä juttu? Liian paljon autoillaan ja ilmasto tuhoutuu.
696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja nyt lähtee 100 bussivuoroa Pohjois-Karjalasta ja kukaan Lieksan päättäjistä ei oo poikkinaista sanaa asiaan sanonut, niitä kiinnostaa ilmeisesti nyt vain enemmän että tuleeko kenenkään suusta sammakoita.

Äänestä
  • VOI EI! Ja just kun on saatu tänne 400 bussikuskiksi opiskelevaa, voi himpskutti.

    Äänestä

Hyppää nyt järveen aloittaja ehdotuksesi kanssa. Ei asuta pääkaupunkiseudulla. Johan me maksetaan isoa autoveroa.

Äänestä

Hyvä ajatus. Ainoastaan korottamalla autoilun kustannuksia, voidaan vähentää autoilua. Autoilu on pääosin täysin turhaa ja välttämättömistä ajoista voidaan oikein hyvin maksaa ylimääräistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lörsson kirjoitti:

Olisiko tämä hyvä juttu? Liian paljon autoillaan ja ilmasto tuhoutuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu