vanhempien meluisuus ärsyttää!

hobo boss

ärsyttää kun vanhemmat pitää aina hirveetä melua kun ne tulee kotiin, on niin rauhaisa olo kun saa olla yksin mutta sitkun ne tulee niin alkaa melkein ahdistaa ja nyt ahdistaa ainakin. rasittavia, pitää sanoo niille huomenna mutta en jaksais aina nalkuttaa joka asiasta, ärsyttää kun ne sotkeekin jatkuvasti, mutta kohta taas pääsen omaan kämppään niin ei tartte kattella niitä :) ois noiki turpa kiinni eikä mutsika aina valittais että paska työpäivä taas ja bla bla bla. huomenna sanon kyllä niille kun ärsyttää ja häiritsi jo viime viikollakin.

1

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hiukan ymmärrystä

      Kyllä vanhemmillakin on oikeus valittaa esim. työpäivästään oman perheensä kuullen. Samalla tavalla kuin lapsilla on oikeus valittaa siitä, että vanhemmat meluavat.
      Ja myös lapset voivat olla avuksi kodin puhtaanapitämisessä ja siivoilla vanhempiensa sotkuja, samaan tapaan kuin vanhemmatkin siivoavat lastensa sotkut – jopa monenkymmenen vuoden ajan.

      Reilu peli sen olla pitää, puolin ja toisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      280
      2621
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2453
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2195
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      76
      1877
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1628
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1406
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1308
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      88
      1130
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1099
    Aihe