Onko merivesialtaat lämmitettyjä/minkä asteista vesi niissä on, osaisiko joku kertoa kiitos
Lago Martianez merivesialtaat
Vilukissa::
9794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ves noissa altaisa on yhtä lämmintä tai kylmää ku vieresä atlantisa. päättele siintä
Jostakin oli lukevinani että osa altaista olisi lämmitettyjä? Kuka tietää, pitääkö tämä paikkansa? Ja jos ovat lämmitettyjä, niin minkähän lämpöisiä ne olisivat?
Ainakaan viime talvena yksikään altaista ei ollut lämmitetty. Vesi oli tammikuussa niin kylmää että jäi uimiset uimatta.
oltiin viikko ennen its päivää aika vilusta siellä ol kun oli myrskykin tulossa
eli ei ollut lämmitettujä altaita
Tarkenet, jos olet Suomessa harrastanut avantouintia. Lämpötila on sama kuin Atlantissa eli noin 18 celsiusta.
avannossa taitaa vesi olla vähän viileämpää ? (olen uinut atlantissa marraskuussa)
Atlantti on melkoisen iso meri. Marraskuussa lämpötila Atlantin eri osissa lienee noin haarukassa 2 ... 30 astetta, tai ainakin jotain sinne päin.
Neljä vuotta sitten olin uimassa Atlannin valtameressä. Hyppäsimme veneen kannelta vaimoni kanssa mereen, kun oli mahdollisuus. Vesi oli silloin 21 astetta ja tuntuikin ihan mukavalta. Elettiin silloin tammikuun alkupuolta. Silloin oli harvinaisen lämpimät ilmat.
Altaat tyhjiä yöaikaan aluetta ja altaita pestään joka ilta.
Aamulla uudet vedet merestä altaisiin.