Skeittaus

Kypärät , polvisuojukset ja liivit/heijastimet päälle pimeällä.
26128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

hyvä ohje

Äänestä
  • huomasin ne

    Äänestä

Skeittaus vie huonoille teille, ensin graffitei ja sit ollaanki jo huuekoukus koht.

Äänestä

Tuskin vie kuitenkaan nyt monta, nämä oli vasta pienempiä poikalapsia mitkä yhdet näin. Tietysti jokainen yksilöitä, aika löyhästi näillä lopulta yleensä yhteyttä silti. Lähinnä mielletään samoiksi jutuiksi joissain piireissä niin kuin hiphop-musiikki kolmantena juttuna ja neljäntenä hopparipuvut. Sekä skeittaus että graffitit voivat olla myös pelastus harrastuksina huumeilta ja viinalta ei välttämättä liity laittomuuksiin vaan voi urheilua ja taidetta.

Äänestä

talven tullen on nuokin jutut huomata kyllä

Äänestä
  • aika hiljaista täällä taitaa olla kyllä nyt

    Äänestä

tuskin nämä

Äänestä
  • harvoin edes

    Äänestä

talvea ei tullut

Äänestä
  • aika harvoin kyllä missään täällä

    Äänestä

joku nämäkin

Äänestä
  • harvoin enää ketään näitä

    Äänestä

harvoin todella

Äänestä
  • on enää niin missään

    Äänestä

lempparilla rampissa

Äänestä
  • sinne nyt menneet

    Äänestä

kohta taas

Äänestä
  • enemmän vielä

    Äänestä

  • kuin ennen kirjoitti:

    enemmän vielä

    keväällä niin

    Äänestä

  • taas sitten kirjoitti:

    keväällä niin

    jo nyt

    Äänestä

missä muka nähty

Äänestä
  • joskus jossain

    Äänestä

skeittaajia potkulautailijoita

Äänestä
  • keväällä tiet sulaa ja pihatkin jäästäkin ja ilmat valoisammat ja lämpimämmät

    Äänestä

yksi sellainen

Äänestä
  • eilen näin liikkellä täällä päivällä tällaisen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


10-tien pyörätie kirjoitti:

Kypärät , polvisuojukset ja liivit/heijastimet päälle pimeällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu