menenkin huomenna baariin ja laitan Jollan olut-tuopin viereen. näin annan kuvan, että en ole ihan tavis. eipä mene sitten kauaakaan kun pöytä täyttyy naaraista ja lopulta päädymme yhteiseen sänkyyyn... näis siis huomenna
haha sain Jollan
viikonloppu edessä
23145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tjaa.. meinaat, että Jollalla pääsee "soutelemaan"?
Tässä video viimekertaisesta "yhteistä sängystäsi" ja sama käy tälläkin kertaa !
http://www.youtube.com/watch?v=tM4eIBs8WBw
Voipi olla aamulla rapeli.
http://www.itviikko.fi/kolumnit/2013/11/28/taman-piti-olla-jolla-puhelimen-testi-mutta/201316598/7
Keskeneräinenhän tuo vielä on. Aivan kuten sinäkin. Aikuisena sitten opit ettei pimppiä saa sähköisillä leluilla. Sinä et välttämättä muutenkaan.
Et ymmärtänyt lukemaasi. Lue uudelleen..
Jos Microsoftin älyttömyys luuri ei mennyt "kaupaksi", niin ei pienienellä "nyrkkipajan" viipottimella ole mahdollisuutta kisoissa !
Missäs se Ubuntun luuri on ? Sehän piti tehdä kaikki temput mitä TV, Tietokone ja kännnykkä yhdistelmä, vaan Markin lupaukset eivät toteutuneet siinäkään , kuten niin monta muutakin Sutteri pojan lupausta !
Ubuntu Phone tulee ensi vuonna. Miksi et itse selvitä asioita, etkö osaa?
Kuten microsoftin hyvä käyttöjärjestelmä. Aina vaan se tulee ensi vuonna.
Cyanogenmod on niin hyvä käyttis että eipä paljon ubuntuja kaipaa. Läppärissä ja palvelimessa se tietenkin on.
Ubuntun voit jo asentaa älypuhelimeen ja tablettiin, mutta virallisesti Ubuntu Phone tulee ensi vuonna.
Ei asennu Cyanogenmod älypuhelimeen tai edes tabletiin...
Ai. No kirjoitan tätäkin viestiä älypuhelimella, jossa on käyttiksenä cyanogenmod. Mutta jos se ei ole mahdollista, niin tätä viestiä ei varmaan ole:)
Onko tuo ubuntun puhelinversio miten raskas käytössä?
Vain linuks on tubutin. Windows on k ä y t t ö j ä r j e s t e l m ä !
Voi että ootte ääliöitä! Minä soitan puheluni Nokia 1600:lla, otan kuvani järkkärillä, teen työni tehokkaalla, 24" näytöllisellä Windows-PC:llä. Ei tulis mieleenkään ruveta tihruamaan esim. nettisivua mistään avaimenreiästä. Tuollaisilla älykapuloilla ei ole muuta tekoa kuin että niillä voi elvistellä kapakassa tai esitellä maalaisserkuille.
Olette tosi säälittäviä!
Minua ilahduttaa nähdä kaltaisiasi järkeviä ihmisiä, jotka tajuavat miten asioita saadaan aikaiseksi!
Tuo on kyllä totta, että windowsin kanssa tarvitsee joka hommaan oman laitteen. Mahtaa se olla kiva kantaa kymmeniä kiloja romua mukanaan? Vai etkö kanna. Kirjoitat asian ruutupaperille ja menet lähettämään faksina :)
Kamerapuhelinten kuvanlaatu on paskajöötiä verrattuna kunnon järkkäriin ja optiikkaan.
Puhelin pitää olla puhumiseen ja viestien lähetykseen.
Työskentely on paljon jouhevampaa, kun alla on tehokas PC, iso näyttö tai useampikin, kunnollinen näppäimistö pikanäppäinyhdistelmineen ym. Nettisivujakin on paljon muvavampi lukea isolta näytöltä.
Kaikki asiat voi tehdä yhdellä laitteella, mutta se on luopumista ja tyhjätaskujen touhua. Jos haluaa tehdä asiat kunnolla, pitää olla kunnon välineet kutakin asiaa varten.
Täysin sama mieltä!
Vaihda nimesi yx järkevästä yx säälittävään niin olet lähempänä totuutta.
"Tuo on kyllä totta, että windowsin kanssa tarvitsee joka hommaan oman laitteen. Mahtaa se olla kiva kantaa kymmeniä kiloja romua mukanaan? Vai etkö kanna. Kirjoitat asian ruutupaperille ja menet lähettämään faksina :) "
Voi voi nyt tulit paljastaneeksi sen ikävän tosiseikan että Windows on ainut joka tarjoaa täydellisen laite-ekosysteemin.
Huoh mitähän seuraavaksi. Aina kun te puhutte niin omissa kolisee :(
Mutta mä uskon suhun poitsu siitäkin huolimatta. Kyllä sä vielä näytät niille, ja meille!
Etkö ole vielä Windows 8.1 päivittänyt?
Kyllä kait ketjun aloittaja tulee kertomaan sunnuntai aamuna niiden jollan ihastelijoiden ympäröimänä siitä "ihanasta" jollasta ?
Kävin tänään baarissa, ihan parilla. Ihan vaan leuhkiakseni laitoin tuopin viereen uuden Lumia 920 älytönpuhelimeni(Windowsilla) ja odotin menettäväni tänään poikuuteni. Toisin kävi, muutamat tyypit joka huomasivat win-puhelimeni oksentelivat tuoppiini, pöydälleni ja päälleni. Nyt laitoin Jollan tilaukseen ja odotan poikuuteni todellista menettämistä.
Taisit ottaa pari lasia , vai oliko se 12 , jos tuohon videoon on uskomista !
http://www.youtube.com/watch?v=LH_cHpm_zmo
Toimivat kuin toimii Windows elektroniikkalaitteessa, eli miten sattuu.