Eli siis mitä miehet ajattelevat naispoliiseista :D olisiko vastenmielestä että olisi vaimo joka olisi vartija/poliisi? ovatko naispoliisit/vartijat miehistä hot vai not vai siltä väliltä?
mielipiteitä kehiin miehet!
mielipiteitä kehiin miehet!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Naispoliisia voisi verrata vaikka rekkalesboon. Eipä liene mikään tavan tyypin ihannenainen.
http://urbaanisanakirja.com/word/rekkalesbo/
http://fi.wiktionary.org/wiki/rekkalesbo
En minä ainakaan erityisesti pitäisi pöljien kanssa epämääräisiilä työajoilla työskentelevää tyttöystävää mitankään tavoiteltuna vaihtoehtona. Ehkä joku rekkamies voisi pitää? Mutta enintään sen tasoisten tyyppien kanssa poliisi suurimman osan työajastaan viettääkin.
"Naisen paikka on hellan ja nyrkin välissä, ei palkkatyössä", Taaperokin on sanonut selvästi. Näin ollen naiset eivät sovi poliiseiksi. Vain kokoomuslaiset miehet pääsevät poliisirikollisten palkkalistoille.