Ari Huhtamäki vilahti taustalla 28.11.2013 asfalttikartellin käsittelystä kertovassa uutislähetyksessä.
Herra on kunnostautunut syytettyjen penkillä, mutta ilmeisesti onnistuu saamaan päämiehiä jotka eivät tunne taustojaan?
Olikohan jutussa haastateltu Petteri Uoti muuten Kari tai Jussi Uotille lähisukua? Uotien asiassahan Huhtamäki sai Käräjäoikeudessa tuomion varojen piilottelusta.
Olen ollut vastapuolen todistajana yrityksensä (siis Seija ja Ari Huhtamäen) ajamassa jutussa ja yhteydenotto minuun ennen istuntoa oli aika pöyristyttävä.
Onko muilla vastaavia kokemuksia pariskunta Huhtamäestä?
Huhtamäki Law
12
1010
Vastaukset 12
- Kusettajistapahin
Kannattaa varoa. Ensin puukottaa vastapuolta ja lopuksi asiakasta. Menetti jo aikapäiviä sitte asianajolupansa.....
- Linnastalinnaan
No mitäs voi linnakundilta odottaakaan....
- Anonyymi
Näyttäisi ajavan isolla BMW X5:llä ja kuskaavan rahoja salkussa Espanjaan. Vois KRP:tä kiinnostaa. Täysi roisto lienee hän
- Anonyymi
Tarkasta onko oma, osamaksuyhtiön tai lakitoimistonsa leasingauto.
Entisiä asianajajia ja nyt pitävät lakiasiaintoimistoa. Se on epätavallista, koska yleensä menee toisinpäin.- Anonyymi
Trumpin kaveri kertoo olevansa ja esittelee Trumpilta saamiaan lahjoja. On kyllä jollain lailla samaa puuta Trumpin kanssa koko olemus. Olikohan vaimo mukana tällä kuuluisalla matkalla, missä yövyttiin sviitissä kaikkien herkkujen keskellä ja kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trumpin kaveri kertoo olevansa ja esittelee Trumpilta saamiaan lahjoja. On kyllä jollain lailla samaa puuta Trumpin kanssa koko olemus. Olikohan vaimo mukana tällä kuuluisalla matkalla, missä yövyttiin sviitissä kaikkien herkkujen keskellä ja kanssa.
Olisiko tuossa joku väärinymmärrys. Trump ja Huhtamäki Law?
Ei mitään yhteistä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisiko tuossa joku väärinymmärrys. Trump ja Huhtamäki Law?
Ei mitään yhteistä?Kyllä hän oli Trumpin vieraana Jenkkilässä ja tietysti lehdissä retosteli asiaa. Arska kyllä kertoo onko espanjassa talo ja kuinka isot silikonit Pirkolla on.
- Anonyymi
Huhtamäki hävisi sekä käräjäoikeudessa että hovissa Biohitin omistajan raiskausjutun, tuskin sai päänsilityksiä tästä mokasta. Kyseessä erittäin varakas asiakas.
- Anonyymi
Yksi tämän loistokkaan Huhtamäki Law -toimiston jutuista on Hasssn Zubieerin case. Googlatkaa, löytyy petosta ja valhetta joka makuun.
- Anonyymi
Tämä kyseinen henkilö voisi pärjätä hyvin esm. showpainissa, kannattaa kokeilla, jos lonkat kestää.
- Anonyymi
Showpainija pyörii niin kauan kuin kassa kilisee.
- Anonyymi
Ari voi jäädä ottelussa hopealle, mistä tulee kuntoutumisen tarve. Huono. Idea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092240- 103896
- 66853
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21806Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha531749- 75674
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561