Edelliset kuukautiseni oli 10.11. Edellinen kuukautiskiertoni oli 27 pvä. Ovulaationi olisi pitänyt tapahtua vissiin jo 22.11. Mutta tein tänään ovulaatio testin aamulla ja se havaitsi LH-huipun. Siis testi oli havainnut LH-huipun vasta tänään. Onko tämä mahdollista, että ovulaatio olisi myöhässä ja ovulaatio olisi viikkoa ennen kuukautisia? Voiko testiin luottaa ? Ja mihin aikaan pitäisi olla yhdynnässä, kun on havainnut LH-huipun ?
Voiko ovulaatio myöhästyä?
4
622
Vastaukset
- duuh
voi myöhästyä. Ei ne aina just samaan aikaan tuu vaan kierto voi heitellä. Voi myös jäädä kokonaan välistä. Jos ovistesti näytti LH-huipun niin oikea aika yhdyntään on NYT
- Jos kiertosi on
32 päivää, ovulaatio on kiertopäivänä 12. Kai ikäsi ja pari suhteen kesto ovat riittävät (12/32) ?
- ihmeissään
Kiertoni on 27 päivää normaalisti. Kiertoni ei ole koskaan ollut yli 28 päivää. Kyllä ikäni ja pari suhteen kesto ovat riittävät.
- Kysyn sinulta
ihmeissään kirjoitti:
Kiertoni on 27 päivää normaalisti. Kiertoni ei ole koskaan ollut yli 28 päivää. Kyllä ikäni ja pari suhteen kesto ovat riittävät.
12/32 siis täyttyy? Onko ennestään lapsia? Entäs onko epäonnistuneita parisuhteita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202002
- 1551913
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h231473- 49951
- 85919
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To22842Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue7787- 112781
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell45730Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32725