Kyllä eräs vapaalla ollut työntekijä mainosti hyvin ravintolaansa käymällä asiakkaan kimppuun viime viikonloppuna! Mukava oli viettää firman pikkujouluja,kiitos siitä. Ei tulla kyllä ihan heti uudelleen. Toivottavasti menetät järkkärinlupas.
Galaksille hyvää mainosta!
See Ya!
7579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ja tietty ihan aiheettahan tää sattu. Poke ikäänkuin lensi liiviin kiinni. Räpsräps niin viatonta että....
Tämä samainen juttu taitaa olla pieksämäellä jokaisen ravintolan ongelma. Omat ravintolan työntekiät hirveessä humalassa työpaikallaan usein. Olen nähnyt kun ollaan kuin ravintolan omistajia! Jännä juttu kun ravintolan oikeat omistajat ei puutu asiaan. :/
Ravintolan omistajatkin on puolueellisia asiakkaita kohtaan, useimmiten ovat työtekijöiden kanssa asiakkaita vastaan. Pitää muistaa että siitähän hyvä asiakaspalvelu lähtee että asiakas on aina oikeassa. Eikä saa nolata asiakasta julkisesti, vaan antaa palaute hienotunteisesti.
tehkääpä alkon tarkastaajaan yhteys , kyllä tulevat käymään ja sauraavat toimintaa?
höpö höpö ja huomenna lissee. happy new year 2014! =)
Raimoraitiskin vaan Ryyd-luolaan nauttimaan tuoppi tahi kaksi sahtia parahitten karvakuonojen kera.
Ei ole kyllä kovin hyvää mainosta eräs nuorehko naistarjoilijakaan ko. puljulle. Palvelu pelaa naamarajan perusteella, tiskillä saa seistä vaikka kuinka kauan jos kyseistä neitokaista ei innosta palvella. Parempi vaihtaa paikkaa. Ihme että kyseinen tarjoilija vielä edes on töissä pidetty, olen kuullut samaa monelta (varsinkin naisilta!)