Hei!
Olisimme ostamassa pikkusiskolleni Nooxin tablettia tuolta superkaupasta. Kysyisinkin onko kellään kokemuksia kyseisestä merkistä ja tuotteesta? Onko toiminut hyvin yms :)
Olisimme ostamassa pikkusiskolleni Nooxin tablettia tuolta superkaupasta. Kysyisinkin onko kellään kokemuksia kyseisestä merkistä ja tuotteesta? Onko toiminut hyvin yms :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei ole kokemuksia mutta kyseinen tabletti sopii korkeintaan nettikäyttöön tai esimerkiksi jos käyttää sitä sellaisissa paikoissa, joissa se voi rikkoutua.
Halvoissa Android tableteissa on yleensä huono päivitystuki eli valmistaja ei tee sille Android päivityksiä tai ne tulee hitaasti jolloin tietoturva heikkenee pikkuhiljaa ja sovellusvalikoima pienenee.
Myöskin laatu ja teho eivät ole näissä niin hyvät.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11453444
Noox on vain Superkaupan brändi jolla se myy samoja tuotteita kuin monet monet muutkin, esimerkiksi tuota halpaa 7" tablettia saa Suomesta halvemmallakin muttei tietysti Noox -nimellä. Ihmiset ovat vain niin tyhmiä että kunhan tabletilla on jokin merkki niin se on automaattisesti parempi kuin ns. nimetön vaikka kyseessä on täsmälleen sama laite. Bluebiit on malliesimerkki tästä, samoja tuotteita aivan sairailla katteilla.
Mutta yleensä voidaan sanoa että tunnetut tablettimerkit ovat laadukkaita kuten Asus, Samsung, Lenovo, LG.
käyttäjien arvosteluja superkauppa. fi sivuilta.
http://www.superkauppa.fi/naurettavan-halpa-android-4-0-tablet-tietokone-valkoinen.html#customer-reviews
Osa on ollut tyytyväisiä ja osa ei. Mutta nähtäväksi jaa ovatko he testanneet kalliimpia vaihtoehtoja. Silloin eron näkee heti.
yksiytimen prossu ei jaksa pyörittää raskasta androidia eikä sen mitään ohjelmaa tökkimättä eikä olematon ram muisti paranna tilannetta vaan päinvastoin, noissa halvoissa on niin huonot näytötkin ettei niitä ainakaan aikuinen siedä kauaa, muksuille sopii leikkilaatikkoon
kyllä minun yksiytimisessä ns. "mökki" tabletissa pyörii jokapäiväiset sovellukset hyvin.
beach buggy blitziäkin voi pelata sanotaanko yllättävänkin hyvin mokomilla spekseillä.
tietenkin erot ovat mittavat "varsinaiseen" tablettiin verrattuna ja ne kyllä huomaa. mutta ei minua vaivaa mitenkään erityisesti käytellä tuota "mökki" tablettia aina silloin tällöin.
Android 4.4 versio on suunniteltu Android laitteille, jossa on alle 600 Mt Gt keskusmuistia. Sitä vanhemmat versiot luonnollisesti eivät ole.