Mm. kaiutintelineistä ja ties mistä muusta kumipohjaisesta on jäänyt muovilattiaani niitä kuuluisia keltaisia jälkiä, jotka eivät lähde millään pesuaineella. Jälkiä on aika laajalla alueella. Kämppä on Nuorisosäätiön, ja asumista on 7-8 vuotta takana. Kun muutan pois, voinko olettaa että lattian korjaus (muovimaton vaihto?) vähennetään takuuvuokrastani?
Vastaukset 5
- + +
Kokeile jos sattuu lähtemään pyyhekumilla. Useimmat vaikeat tahrat lähtee sillä
- Älä huoli
Tuskin vähennetään. Takuuvuokrasta ei voi eikä saa vähentää normaalin kulumisen ja asumisen jälkiä. Ja kun vuokranantaja on vielä tuollainen yhteisö eikä yksityinen niin olisin aina huoleti mikäli ne jäljet ovat ns normaaleissa rajoissa.
- + +
Oikeastaan ne jäljet ei ole normaalin asumisen jälkiä. Mikäli lattiaa hoidetaan hoito-ohjeiden mukaan jälkiä ei synny. Lattiat tulee pestä ja vahata tietyn väliajan välein. Tosin ei niitä luultavasti siltikään vähennetä takuuvuokrasta.
- Kumista vaeltaa
värjääviä aineita muovimattoihin. Ne menevät syvemmälle mattoon, joten niitä ei voi pyyhkiä pois.
- bhaqthbq
Mulla oli samanlaisia jälkiä. Tein lähtiessä maalausremonttia eteisen seinään jolloin samalla pyyhin lattiamaton värisellä lateksilla keltasia jälkiä. Tuli lattiasta hämärässä aika hyvä ja luovutuksessa ei huomattu ko kohtia.
Lateksi siitä hyvä että sen saa pois tarvittaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811203- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga59655Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35571Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77540- 45538
- 23498
- 36494
- 26482