Maanantaina alkaa työt KYS:ssä ja parkeeraus on ilmeinen ongelma.
Missä sijaitsee pesäpallokenttä minne, kuulemani mukaan, voi henkilökunta pysäköidä, jos ja kun muuta pysäköinti lupaa ei ole?
Onko Kyssiläisillä muita hyviä pysäköintipaikkavinkkejä?
Yleisilläkulkuneuvoillakin toki töihin pääsee, mutta ottaa vähän enemmän aikaa....
Missä sijaitsee pesäpallokenttä minne, kuulemani mukaan, voi henkilökunta pysäköidä, jos ja kun muuta pysäköinti lupaa ei ole?
Onko Kyssiläisillä muita hyviä pysäköintipaikkavinkkejä?
Yleisilläkulkuneuvoillakin toki töihin pääsee, mutta ottaa vähän enemmän aikaa....
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pesäpallokentältä on 1,5 kilometrin kävelymatka sairaalalle:
http://www.fonecta.fi/s/1Q19
Ite jätän Puijon kirkon parkkipaikalle, siitä kävelee mäen alas, ehkä 500m. Pari kertaa on tullut lappu että vain kirkon asiakkaille, mutta sakkoja ei tule. Ja turhaa napinaa kirkolta, kuka siellä nyt klo 8-16 kävis? Joku järjestää häät keskiviikkona klo 13?
Luulisi että KYSsillä on parkkipaikkoja riittävästi.
Vai pitäskö olla ilmainen. On se kauheaa maksaa muutama euru parkkeeraamisesta.
Jos on rahaa autolla kulkea, niin ei nyt muutama parkkieuro sua vararikkoon vie?
Eikös työntekijöille ole omat parkkialueet ja sitten sairaalan alla on parkkipaikkoja. Lisäksi siinä parkkihallissa on omat alueet henkilökunnalle.
On työntekijöille omat parkit, mutta remontin vuoksi paikkoja ei (muka) ole tarpeeksi kaikille. Vain valiotyöntekijät saavat parkkipaikan. Pysäköinti parkkihallissa maksaa 8h työpäivän aikana 10€. Eli jos joka päivä laittaa parkkihalliin niin kuussa tulee parkkipaikalle hintaa reilu 200€. Hallissa on kyllä henkilökunnan paikkoja, mutta niitä ei siis ole vapaana.
HEI HALOO!!?? Henkilökuntako (ne ei valiotyöntekijät) joutuisi maksamaan normaalitaksan joka päivä?? Eläköön KYS!! Jossain on paljon mättää..
Sama se pienipalkkaisilla muuallakin on. Kaikesta joutuu maksaan.
Kannattaa katsoa mihin menee töihin. Kokonaisuuteen kuuluu pysäköinnin hinta vs palkkatason arviointi -työssäkäyntiä KYS tukee suolaisilla parkkimaksuilla. Nämä todennäköisesti vain nousevat tulevaisuudessa.
Se on siinä pesäpallonentällä.
Tämäkin työpaikkapysäköinti on vain viherpiipertäjien mihinkään perustumaton keksintö rahastaa ihmisiä töissäkäynnistäkin!
Tämä tulee saada poikki hetipaikalla!! Tämä on täysin väärin ja ei olisi saanut alunperinkään missään ottaa tällaista kusetusta käyttöön!!
Perkele että minä vihaan vihreitä... lyön varmasti jos joku vihreä sattuu kohdalle!!!