Mitä tekisitte jos poke, eli siis ravintolan järjestyksenvalvoja puristaisi kurkusta poiston yhteydessä niin kovin, ettet saisi henkeä kunnolla? Näin kävi minulle. En kaipaa vastauksia tyyliin "kato peiliin". Sattumoisin en ollut tehnyt yhtään mitään kun tämä tapahtui muuta kun pyrkinyt baariin sisälle johon en päässyt "humalatilan" takia, olin juonut 6 kaljaa mikä on minulle aika vähän. Ei tietääkseni se, että jää vähäksi aikaa neuvottelemaan asiasta ole syy/oikein käydä asiakkaan kimppuun ja puristaa kurkusta niin kovin ettei henki kulje! Pitäisikö mielestänne asiasta tehdä rikosilmoitus? Jotenkaan en vain jaksaisi alkaa taistelemaan asiasta. Toki en enää ikinä kyseiseen paikkaan yritä sisälle! Voiko muuten jäädä jotain vammoja tollasesta, mitenkään erityisen kipeältä kurkku ei kyllä ollut, tämä kaikki tapahtui siis kesällä, mutta vaivaa mieltä vieläkin kun joutui tuollaisen mielivaltaisen käytöksen ja väkivaltaisen ihmisen uhriksi!
kurkusta puristaminen
4
246
Vastaukset
- Kokemuksia25
Moi,
Kuvaamasi perusteella pahoinpitelyn merkit mielestäni täyttyvät.
Itselläni on lähes identtinen tapaus taustalla, josta tein aikoinaan rikosilmoituksen. Kun poliisi sitten soitteli kuukausien päästä, olin unohtanut jo koko asian ja hylkäsin keissin omasta toiveesta.
Jos asia vaivaa vielä näin pitkälle, suosittelen rikosilmoituksen tekoa, vaikka lähtökohtaisesti todennäköisyydet ovat aina alkoholisoitunut asiakasta vastaan. (Tätä sairaammat yksilöt turvallisuusalan ammattikunnassa käyttävät hyväkseen.)
Pitäkää ihmiset ne kamerakännykät esillä, niin tärkeitä todisteita saa hetkessä. - oman käden oikeus...
ja sitten ne aivottomat siat eli ovimiehet ihmettelee kun jollain joskus naksahtaa ja käy vähän kurittamassa niitä, ihan oikein! Näitä viestejä kun lukee ja olen nähnyt ihan itsekin kuinka ne hakkaavat jotain reppanaa vain sen takia kun se on kännissä! Suomen laki ei tietääkseni, että ihmistä saa hakata vain sen takia jos se on juonut alkoholia!
- siinä on kyllä
sellainen kansanryhmä kanssa juu et toista saa hakea! Leikitään jotain kovinkin fiksua ihmistä usein ja koulutus on tasan 2 viikkoa niin sillä pääset tuonne avaamaan ihmisille ovia ravintoiloihin, kuinka hienoa suorastaan. Mitään muuta ei se homma vaadi kun että olet tarpeeksi ruma ja tyhmä niin ja jollain tavalla sairasväkivaltainen ihminen että osaat tarvittaessa hakata jonkun humalaisen ihmisen, on kyllä kerrassaan arvostettava ammattiryhmä!
- ne portsarit
Idoottejahan ne on kaikki järkiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718