Mitä tekisitte jos poke, eli siis ravintolan järjestyksenvalvoja puristaisi kurkusta poiston yhteydessä niin kovin, ettet saisi henkeä kunnolla? Näin kävi minulle. En kaipaa vastauksia tyyliin "kato peiliin". Sattumoisin en ollut tehnyt yhtään mitään kun tämä tapahtui muuta kun pyrkinyt baariin sisälle johon en päässyt "humalatilan" takia, olin juonut 6 kaljaa mikä on minulle aika vähän. Ei tietääkseni se, että jää vähäksi aikaa neuvottelemaan asiasta ole syy/oikein käydä asiakkaan kimppuun ja puristaa kurkusta niin kovin ettei henki kulje! Pitäisikö mielestänne asiasta tehdä rikosilmoitus? Jotenkaan en vain jaksaisi alkaa taistelemaan asiasta. Toki en enää ikinä kyseiseen paikkaan yritä sisälle! Voiko muuten jäädä jotain vammoja tollasesta, mitenkään erityisen kipeältä kurkku ei kyllä ollut, tämä kaikki tapahtui siis kesällä, mutta vaivaa mieltä vieläkin kun joutui tuollaisen mielivaltaisen käytöksen ja väkivaltaisen ihmisen uhriksi!
kurkusta puristaminen
4
184
Vastaukset
- Kokemuksia25
Moi,
Kuvaamasi perusteella pahoinpitelyn merkit mielestäni täyttyvät.
Itselläni on lähes identtinen tapaus taustalla, josta tein aikoinaan rikosilmoituksen. Kun poliisi sitten soitteli kuukausien päästä, olin unohtanut jo koko asian ja hylkäsin keissin omasta toiveesta.
Jos asia vaivaa vielä näin pitkälle, suosittelen rikosilmoituksen tekoa, vaikka lähtökohtaisesti todennäköisyydet ovat aina alkoholisoitunut asiakasta vastaan. (Tätä sairaammat yksilöt turvallisuusalan ammattikunnassa käyttävät hyväkseen.)
Pitäkää ihmiset ne kamerakännykät esillä, niin tärkeitä todisteita saa hetkessä. - oman käden oikeus...
ja sitten ne aivottomat siat eli ovimiehet ihmettelee kun jollain joskus naksahtaa ja käy vähän kurittamassa niitä, ihan oikein! Näitä viestejä kun lukee ja olen nähnyt ihan itsekin kuinka ne hakkaavat jotain reppanaa vain sen takia kun se on kännissä! Suomen laki ei tietääkseni, että ihmistä saa hakata vain sen takia jos se on juonut alkoholia!
- siinä on kyllä
sellainen kansanryhmä kanssa juu et toista saa hakea! Leikitään jotain kovinkin fiksua ihmistä usein ja koulutus on tasan 2 viikkoa niin sillä pääset tuonne avaamaan ihmisille ovia ravintoiloihin, kuinka hienoa suorastaan. Mitään muuta ei se homma vaadi kun että olet tarpeeksi ruma ja tyhmä niin ja jollain tavalla sairasväkivaltainen ihminen että osaat tarvittaessa hakata jonkun humalaisen ihmisen, on kyllä kerrassaan arvostettava ammattiryhmä!
- ne portsarit
Idoottejahan ne on kaikki järkiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809