Mutta me tarvitaan konttipyörät cadeteihinkin!
http://www.cikfia.com/newsroom/view/article/the-cik-prepares-for-2014.html
CIK poistaa parc fermen
8
588
Vastaukset 8
- rämeairo
Tuohan vain muuttaa hiukan järjestelmää. Seuranta renkaista pysyy samana. Ja missä lukee sääntökirjassa cadettien kohdalla, että niiden kuuluisi ajaa parc fermee renkailla?
- Harrastajanvanhempi
ei kait misään säännöissä ole, mutta Kartingliiton sivuilta löytyy sarjan säännöt, siellä lukee renkaista sekä bensasta, Osa jätti ajamatta liiton lipun alla ja ajoi normi kisan. Toivottavasti hölmö sääntö poistuu ensi vuodeksi.
Ei myöskään liitto palkinnut, hieno ele 7v. osallistui kisaan, Renkaat olivat hyvät, eikä iskä malttanut ostaa renkaita, lasta ei palkittu. Kuka oli mahtanut säännöt keksiä- RTH-racing
se oli joku koulutukseen liittyvä systeemi ei ilmeisesti tuu yleiseen käytäntöön...
- urpoo
Se oli selkeä sääntö, ne ketkä haluaa ajaa omilla "isoilla / hyvillä renkailla ei osallistu liiton pisteisiin.
- BTCC
urpoo kirjoitti:
Se oli selkeä sääntö, ne ketkä haluaa ajaa omilla "isoilla / hyvillä renkailla ei osallistu liiton pisteisiin.
Mitä näillä liiton pisteillä saa,maitoa kaupasta vai hyvää mieltä faijalle. Kuskille toivottavasti hyvän fiiliksen. Aikamoista piiperrystä näyttää tämä touhu olevan junnu portaista lähtien.
- Anonyymi
Onko tullut takasin?
- Anonyymi
up!
- Anonyymi
Suomi100
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405